Niestandardowe formy zatrudnienia – Polityka personalna firmy, kultura organizacyjna i aspekty prawne

Korzyści z niestandardowych form zatrudnienia
Zapraszamy Państwa na spotkanie, które odbędzie się 14 grudnia 2016 r. w Hotelu Sofitel w Warszawie, gdzie na podstawie caseów, poznacie nietypowe rozwiązania, które przyczyniły się nie tylko do zmniejszenia rotacji pracowników, zwiększenia ich efektywności, ale także dały szanse na zatrudnienie np. osób niepełnosprawnych. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl

Polityka personalna firmy, kultura organizacyjna i aspekty prawne - KORZYŚCI Z NIESTANDARDOWYCH FORM ZATRUDNIENIA

Autopromocja

Szanowni Państwo,

Obecnie organizacje muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości na rynku  pracy - rzeczywistość, która wymaga drastycznych przemian w zakresie przywództwa, strategii wyszukiwania, zatrudniania oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Rola działów HR jest bardzo odpowiedzialna. Wpływają one na kształt nie tylko wewnętrznych struktur przedsiębiorstwa, ale również na jego efektywność, a także na pozycję na rynku.

Trudności ze znalezieniem odpowiednich kandydatów do pracy, wysoka rotacja zatrudnienia w firmach oraz niski stopień motywacji pracowników, wymusza na departamentach HR poszukiwanie niestandardowych form zatrudniania.

Sprawdź -> Agenda do spotkania

Zapraszamy Państwa na spotkanie gdzie na podstawie caseów, poznacie nietypowe rozwiązania, które przyczyniły się nie tylko do zmniejszenia rotacji pracowników, zwiększenia ich efektywności, ale także dały szanse na zatrudnienie np. osób niepełnosprawnych. O korzyściach jakie może nieść zatrudnianie ludzi z orzeczeniem o niepełnosprawności opowie przedstawiciel Fundacji Aktywizacja. Zagadnienie telepracy, którą doceniają przede wszystkim osoby młode, ceniące sobie elastyczność i niezależność, zaprezentują przedstawicielki firmy ORANGE POLSKA. Prelegentki
z CARREFOUR opowiedzą o współpracy i aspektach technicznych w zatrudnianiu osób młodocianych, po stażu oraz studentów. Case o zatrudnianiu cudzoziemców, poruszy przedstawicielka firmy SAINT GOBAIN, a każda prelekcja w praktyczny sposób zostanie podsumowana prawnym komentarzem ze strony Kancelarii Rödl & Partner.

Nie może Państwa zabraknąć na tym spotkaniu !

Hotel Sofitel Warszawa

14 grudnia 2016

Zachęcam już dziś do zgłoszenia uczestnictwa. Liczba miejsc jest ściśle ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń !

Znajdź swoją drogę do sukcesu z BMS Polska !

Zapraszam serdecznie do uczestnictwa!

Joanna Kołodziejczyk

Project Manager

kom. 662-044-962

joanna.kolodziejczyk@bmspolska.pl

Kadry
MRPiPS bada 4-dniowy tydzień pracy i chce skrócenia tygodnia pracy w tej kadencji Sejmu
30 kwi 2024

Dwie wypowiedzi członków rządu wskazujące, że skrócenie tygodnia pracy z 5 do 4 dni (albo z 8 godzin dziennie do 7 godzin) może stać się obowiązującym prawem. 

Czerwiec 2024 – dni wolne, godziny pracy
30 kwi 2024

Czerwiec 2024 – dni wolne i godziny pracy w szóstym miesiącu roku. Jaki jest wymiar czasu pracy w czerwcu? Kalendarz czerwca w 2024 roku nie zawiera ani jednego święta ustawowo wolnego od pracy. Sprawdź, kiedy wypada najbliższe święto.

Komunikat ZUS: 2 maja wszystkie placówki ZUS będą otwarte
30 kwi 2024

W czwartek, 2 maja, placówki ZUS będą otwarte.

Czy 12 maja 2024 to niedziela handlowa?
30 kwi 2024

Czy 12 maja 2024 to niedziela handlowa? Czy w maju jest niedziela handlowa? Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024 roku?

Kalendarz maj 2024 do druku
30 kwi 2024

Kalendarz maj 2024 do druku zawiera: święta stanowiące dni wolne od pracy, Dzień Flagi, Dzień Matki i imieniny wypadające w tym miesiącu.

Majówka: Pamiętaj, że obowiązuje zakaz handlu i w długi weekend sklepy będą zamknięte
30 kwi 2024

W środę, 1 maja, zaczyna się majówka. Kto zaplanował sobie urlop na 2 maja, może cieszyć się długim weekendem trwającym aż 5 dni. Jak w tym czasie robić zakupy? Czy wszystkie sklepy będą zamknięte?

Czy polski pracownik czuje się emocjonalnie związany ze swoim miejscem pracy?
30 kwi 2024

1 maja przypada Święto Pracy, to dobry moment, aby zastanowić się nad tym, jak się miewają polscy pracownicy. Jak pracodawcy mogą zadbać o dobrostan pracowników?  

"Student w pracy 2024". Wzrosły zarobki studentów, ale i tak odbiegają od ich oczekiwań
30 kwi 2024

Według marcowego raportu “Student w pracy” Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu, co trzeci student w Polsce zarabia między cztery a sześć tysięcy złotych miesięcznie. To o 16,5 proc. więcej, niż rok wcześniej.

20 lat Polski w UE: 1 maja 2004 - 1 maja 2024. Jak zmieniło się prawo pracy?
30 kwi 2024

To już 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Dokładnie w dniu 1 maja 2004 Polska wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, ze Słowacją, Słowenią i z Węgrami wstąpiła do Unii Europejskiej. To było największe w historii rozszerzenie UE. Prze te 20 lat, do 1 maja 2024 wiele się zmieniło. Szczególnie ważny jest swobodny przepływ pracowników - możliwość pracy za granicą, posiadanie ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego oraz szeregu innych praw pracowniczych. Poniżej opis najważniejszych zmian dla polskiego prawa pracy w związku z wstąpieniem do UE.

Zawodowa służba wojskowa - nie dla osób transseksualnych
30 kwi 2024

Ministerstwo Obrony Narodowej uznaje, że transseksualizm i obojniactwo to przyczyny dyskwalifikujące z zawodowej służby wojskowej. Według rozporządzenia MON to choroby i ułomności. Czy takie wyłączenie jest zgodne z prawem, czy nie dyskryminuje? Temat jest od lat kontrowersyjny, ale warto wiedzieć, że WHO - Światowa Organizacja Zdrowia usunęła transpłciowość, w tym transseksualizm z listy zaburzeń psychicznych. W całą sprawę zaangażował się zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, który napisał do sekretarza stanu w MON Cezarego Tomczyka.

pokaż więcej
Proszę czekać...