Konferencja „Bogactwo rozwiązań - kapitałem firmy”

Opieka nad dziećmi nie musi zamykać drzwi do kariery zawodowej. Szanse rodziców na rynku pracy wyrównują elastyczne formy zatrudnienia (EFZ). Czym są? Jakie przynoszą korzyści i jakie możliwości stwarzają - zarówno pracownikom, jak i pracodawcom?

Między innymi o tym będą mówić eksperci na konferencji w Szczecinie organizowanej w ramach drugiej edycji projektu „Bogactwo rozwiązań - kapitałem firmy”. Podczas konferencji będzie można m.in. dowiedzieć się, czym jest koncepcja flexicurity i jakie przynosi korzyści.

Autopromocja

Konferencja odbędzie się w czwartek, 11 września w Centrum Bankietowo-Konferencyjnym „Ambasador”, Al. Wojska Polskiego 67, godz. 10:00 - 15:00. Skierowana jest ona głównie do przedsiębiorców i pracowników.

Konferencja organizowana jest w ramach ogólnopolskiego projektu realizowanego wspólnie przez Fundację „Nasza Przyszłość” i Polskie Radio Białystok. Jest to czwarta z sześciu ogólnopolskich konferencji organizowanych w ramach projektu „Bogactwo rozwiązań – kapitałem firmy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Pierwsza odbyła się w kwietniu w Białymstoku, druga w maju w Warszawie, a trzecia w czerwcu w Krakowie.

Każda konferencja odbywa się w innym regionie Polski. Konferencja w Szczecinie obejmuje województwa zachodniopomorskie, wielkopolskie i lubuskie. Planujemy jeszcze zorganizowanie konferencji we Wrocławiu i Gdańsku.

To druga edycja projektu. Pierwsza była realizowana od 1 listopada 2012 r. do 31 października 2013 r. W tym czasie powstało blisko 90 audycji i reportaży, które były emitowane w Rozgłośniach Regionalnych Polskiego Radia ponad 250 razy. W audycjach prezentowane były poszczególne formy organizacji pracy. Gośćmi byli m.in. eksperci z zakresu prawa pracy, a także pracodawcy, działacze stowarzyszeń pracodawców i działacze związkowi, jak również osoby, które mogą łączyć obowiązki pracownicze z rodzinnymi właśnie dzięki elastycznym formom zatrudnienia.

W pierwszej części projektu powstał również portal internetowy www.bogactowrozwiazan.pl, na którym można znaleźć informacje na temat EFZ, możliwości łączenia życia zawodowego z osobistym, porady prawne, prezentacje dobrych praktyk i aktualności dotyczące tematu związanego z projektem. Na stronie są również audycje powstające w ramach projektu.

Forum Kadry

Kadry
Rząd: 4-dniowy tydzień pracy obowiązującym prawem. Kiedy nowelizacja kodeksu pracy?
30 kwi 2024

Dwie wypowiedzi członków rządu wskazujące, że skrócenie tygodnia pracy z 5 do 4 dni (albo z 8 godzin dziennie do 7 godzin) może stać się obowiązującym prawem. 

Czerwiec 2024 – dni wolne, godziny pracy
30 kwi 2024

Czerwiec 2024 – dni wolne i godziny pracy w szóstym miesiącu roku. Jaki jest wymiar czasu pracy w czerwcu? Kalendarz czerwca w 2024 roku nie zawiera ani jednego święta ustawowo wolnego od pracy. Sprawdź, kiedy wypada najbliższe święto.

Komunikat ZUS: 2 maja wszystkie placówki ZUS będą otwarte
30 kwi 2024

W czwartek, 2 maja, placówki ZUS będą otwarte.

Czy 12 maja 2024 to niedziela handlowa?
30 kwi 2024

Czy 12 maja 2024 to niedziela handlowa? Czy w maju jest niedziela handlowa? Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024 roku?

Kalendarz maj 2024 do druku
30 kwi 2024

Kalendarz maj 2024 do druku zawiera: święta stanowiące dni wolne od pracy, Dzień Flagi, Dzień Matki i imieniny wypadające w tym miesiącu.

Majówka: Pamiętaj, że obowiązuje zakaz handlu i w długi weekend sklepy będą zamknięte
30 kwi 2024

W środę, 1 maja, zaczyna się majówka. Kto zaplanował sobie urlop na 2 maja, może cieszyć się długim weekendem trwającym aż 5 dni. Jak w tym czasie robić zakupy? Czy wszystkie sklepy będą zamknięte?

Czy polski pracownik czuje się emocjonalnie związany ze swoim miejscem pracy?
30 kwi 2024

1 maja przypada Święto Pracy, to dobry moment, aby zastanowić się nad tym, jak się miewają polscy pracownicy. Jak pracodawcy mogą zadbać o dobrostan pracowników?  

"Student w pracy 2024". Wzrosły zarobki studentów, ale i tak odbiegają od ich oczekiwań
30 kwi 2024

Według marcowego raportu “Student w pracy” Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu, co trzeci student w Polsce zarabia między cztery a sześć tysięcy złotych miesięcznie. To o 16,5 proc. więcej, niż rok wcześniej.

20 lat Polski w UE: 1 maja 2004 - 1 maja 2024. Jak zmieniło się prawo pracy?
30 kwi 2024

To już 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Dokładnie w dniu 1 maja 2004 Polska wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, ze Słowacją, Słowenią i z Węgrami wstąpiła do Unii Europejskiej. To było największe w historii rozszerzenie UE. Prze te 20 lat, do 1 maja 2024 wiele się zmieniło. Szczególnie ważny jest swobodny przepływ pracowników - możliwość pracy za granicą, posiadanie ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego oraz szeregu innych praw pracowniczych. Poniżej opis najważniejszych zmian dla polskiego prawa pracy w związku z wstąpieniem do UE.

Zawodowa służba wojskowa - nie dla osób transseksualnych
30 kwi 2024

Ministerstwo Obrony Narodowej uznaje, że transseksualizm i obojniactwo to przyczyny dyskwalifikujące z zawodowej służby wojskowej. Według rozporządzenia MON to choroby i ułomności. Czy takie wyłączenie jest zgodne z prawem, czy nie dyskryminuje? Temat jest od lat kontrowersyjny, ale warto wiedzieć, że WHO - Światowa Organizacja Zdrowia usunęła transpłciowość, w tym transseksualizm z listy zaburzeń psychicznych. W całą sprawę zaangażował się zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, który napisał do sekretarza stanu w MON Cezarego Tomczyka.

pokaż więcej
Proszę czekać...