Trening pracy osób niepełnosprawnych – drogą do integracji zawodowej i społecznej

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON), wychodzi naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych poszukujących pracy. Dlatego rozpoczęła realizację projektu, skierowanego do tej grupy odbiorców. Projekt realizowany jest na terenie województwa mazowieckiego.

POPON wspiera osoby niepełnosprawne w aktywnym funkcjonowaniu na rynku pracy, zapewniając im pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Autopromocja

Trenerzy pracy oferują kompleksowe wsparcie podczas całego procesu poszukiwania pracy, a także w okresie adaptacji na nowym stanowisku pracy. Trener pracy jest łącznikiem pomiędzy osobą niepełnosprawną, a pracodawcą. Wspiera osobę poszukującą pracy w przygotowaniu do zatrudnienia (przygotowanie dokumentów aplikacyjnych, dostarczenie wskazówek dotyczących skutecznej autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej, dobranie stanowiska pracy odpowiedniego do możliwości i kwalifikacji danej osoby). W momencie podjęcia zatrudnienia, trener pracy dba o właściwe wdrożenie pracownika, służy radą i wsparciem w rozwiązywaniu ewentualnych problemów zawodowych. Trener wspiera osobę niepełnosprawną w wykonywanych czynnościach, dba aby praca została wykonana jak najlepiej, jest także łącznikiem pomiędzy współpracownikami, a swoim podopiecznym, stara się wypracować dobrą relację między dwoma stronami.

Dofinansowanie z PFRON wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego >>

Osoby niepełnosprawne zakwalifikowane do projektu, mają możliwość nabycia umiejętności potrzebnych do znalezienia pracy poprzez uczestnictwo w szkoleniach i warsztatach. Uzyskają przydatne informacje na temat autoprezentacji, prawa pracy, praw i obowiązków pracowniczych, dyscypliny pracy itp.

Indywidualne spotkania z psychologiem pomogą w pokonaniu lęków i przełamaniu barier utrudniających aktywność zawodową osób niepełnosprawnych, a także wzmocnią poczucie wartości i wiarę we własne możliwości oraz pomogą osobom niepełnosprawnym odkryć ich predyspozycje i aspiracje.

LODOŁAMACZE 2010 - Konkurs dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie >>

Niepełnosprawni, którzy zgłoszą się do projektu: „Trening pracy osób niepełnosprawnych – drogą do integracji zawodowej i społecznej”, mogą liczyć na całkowitą poufność oraz profesjonalne wsparcie wszystkich specjalistów. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie: www.popon.pl oraz pod adresem Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ul. Szpitalna 6 lok. 18-19, 00-131 Warszawa, tel.: (22) 620 32 02, e-mail: trener@popon.pl

POPON zapewnia bezpłatną pomoc w poszukiwaniu pracy.

Kadry
MRPiPS bada 4-dniowy tydzień pracy i chce skrócenia tygodnia pracy w tej kadencji Sejmu
30 kwi 2024

Dwie wypowiedzi członków rządu wskazujące, że skrócenie tygodnia pracy z 5 do 4 dni (albo z 8 godzin dziennie do 7 godzin) może stać się obowiązującym prawem. 

Czerwiec 2024 – dni wolne, godziny pracy
30 kwi 2024

Czerwiec 2024 – dni wolne i godziny pracy w szóstym miesiącu roku. Jaki jest wymiar czasu pracy w czerwcu? Kalendarz czerwca w 2024 roku nie zawiera ani jednego święta ustawowo wolnego od pracy. Sprawdź, kiedy wypada najbliższe święto.

Komunikat ZUS: 2 maja wszystkie placówki ZUS będą otwarte
30 kwi 2024

W czwartek, 2 maja, placówki ZUS będą otwarte.

Czy 12 maja 2024 to niedziela handlowa?
30 kwi 2024

Czy 12 maja 2024 to niedziela handlowa? Czy w maju jest niedziela handlowa? Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024 roku?

Kalendarz maj 2024 do druku
30 kwi 2024

Kalendarz maj 2024 do druku zawiera: święta stanowiące dni wolne od pracy, Dzień Flagi, Dzień Matki i imieniny wypadające w tym miesiącu.

Majówka: Pamiętaj, że obowiązuje zakaz handlu i w długi weekend sklepy będą zamknięte
30 kwi 2024

W środę, 1 maja, zaczyna się majówka. Kto zaplanował sobie urlop na 2 maja, może cieszyć się długim weekendem trwającym aż 5 dni. Jak w tym czasie robić zakupy? Czy wszystkie sklepy będą zamknięte?

Czy polski pracownik czuje się emocjonalnie związany ze swoim miejscem pracy?
30 kwi 2024

1 maja przypada Święto Pracy, to dobry moment, aby zastanowić się nad tym, jak się miewają polscy pracownicy. Jak pracodawcy mogą zadbać o dobrostan pracowników?  

"Student w pracy 2024". Wzrosły zarobki studentów, ale i tak odbiegają od ich oczekiwań
30 kwi 2024

Według marcowego raportu “Student w pracy” Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu, co trzeci student w Polsce zarabia między cztery a sześć tysięcy złotych miesięcznie. To o 16,5 proc. więcej, niż rok wcześniej.

20 lat Polski w UE: 1 maja 2004 - 1 maja 2024. Jak zmieniło się prawo pracy?
30 kwi 2024

To już 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Dokładnie w dniu 1 maja 2004 Polska wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, ze Słowacją, Słowenią i z Węgrami wstąpiła do Unii Europejskiej. To było największe w historii rozszerzenie UE. Prze te 20 lat, do 1 maja 2024 wiele się zmieniło. Szczególnie ważny jest swobodny przepływ pracowników - możliwość pracy za granicą, posiadanie ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego oraz szeregu innych praw pracowniczych. Poniżej opis najważniejszych zmian dla polskiego prawa pracy w związku z wstąpieniem do UE.

Zawodowa służba wojskowa - nie dla osób transseksualnych
30 kwi 2024

Ministerstwo Obrony Narodowej uznaje, że transseksualizm i obojniactwo to przyczyny dyskwalifikujące z zawodowej służby wojskowej. Według rozporządzenia MON to choroby i ułomności. Czy takie wyłączenie jest zgodne z prawem, czy nie dyskryminuje? Temat jest od lat kontrowersyjny, ale warto wiedzieć, że WHO - Światowa Organizacja Zdrowia usunęła transpłciowość, w tym transseksualizm z listy zaburzeń psychicznych. W całą sprawę zaangażował się zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, który napisał do sekretarza stanu w MON Cezarego Tomczyka.

pokaż więcej
Proszę czekać...