Nowe formularze w PFRON od 1 października 2018 r.

Nowe formularze w PFRON od 1 października 2018 r./ Fot. Fotolia
Od 1 października 2018 r. obowiązują nowe wzory formularzy w PFRON, tj. INF-U oraz INF-1-u. Formularze można składać za pomocą systemu e-PFRON2.

Od 1 października 2018 r. obowiązują nowe zasady obliczania kwoty obniżenia wpłat na PFRON oraz nowe wzory formularzy informacji INF-U oraz INF-1-u.

Autopromocja

System e-PFRON2 jest w pełni dostosowany do tych zmian i dzięki niemu sprzedający ma możliwość:

  • wypełnienia informacji zgodnie z obowiązującymi zasadami oraz zgodnie z obowiązującym wzorem;
  • wygenerowania pliku w formacie PDF, który można zapisać np. na stacji roboczej użytkownika oraz wydrukować celem wysłania nabywcy;
  • zaimportowania informacji INF-U w postaci plików XML z zewnętrznych systemów informatycznych do e-PFRON2.

Informacja INF-U:

  • sposób jej wypełnienia jest identyczny z tym, jaki jest stosowany przy wypełnianiu innych dokumentów;
  • dane ewidencyjne sprzedającego uzupełniają się automatycznie na podstawie danych znajdujących się w bazie Funduszu;
  • możliwe jest także kopiowanie danych ewidencyjnych nabywcy z poprzednio wypełnionych informacji;
  • kwota obniżenia jest wyliczana automatycznie w oparciu o dane wpisane przez sprzedającego.
  • wygenerowana informacja jest zapisywana w oddzielnej zakładce, z której w następnym miesiącu jest pobierana jako załącznik do informacji INF-1-u oraz przesyłana do Funduszu w taki sam sposób, jak inne dokumenty przygotowywane w systemie e-PFRON2.

Polecamy: Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń – prenumerata

Informacja INF-1-u:

  • sposób jej wypełnienia jest identyczny z tym, jaki jest stosowany przy wypełnianiu innych dokumentów;
  • poz.16 (liczba informacji o kwocie obniżenia wpłat) wypełnia się automatycznie liczbą wystawionych w danym okresie informacji INF-U – pod warunkiem, że wszystkie informacje INF-U, których kopie należy załączyć do informacji INF-1-u zostały wygenerowane w e-PFRON2 lub zostały zaimportowane do niego z zewnętrznych systemów informatycznych.

Źródło: PFRON

Kadry
Świadczenia z programu Aktywny rodzic zostaną wyłączone z definicji dochodu. Nie będą miały wpływu na prawo do świadczeń z pomocy społecznej
25 gru 2024

Rada Ministrów przyjęła projekt projektu ustawy o rynku pracy i służbach zatrudnienia. Świadczenia z programu „Aktywny Rodzic” zostaną wyłączone z definicji dochodu.

ZUS informuje: Od 1 stycznia 2025 r. można składać wnioski o rentę wdowią. Jakie warunki należy spełnić?
24 gru 2024

Od 1 stycznia 2025 r. ZUS zacznie przyjmować wnioski o rentę wdowią. Osoby uprawnione mogą składać wnioski, ale prawo do tego świadczenia zostanie im przyznane od miesiąca, w którym złożyły wniosek, jednak nie wcześniej niż od 1 lipca 2025 r.

Działalność socjalna: Do 31 grudnia 2024 r. należy sporządzić korektę odpisu na ZFŚS
23 gru 2024

Do końca 2024 r. należy sporządzić korektę odpisu na ZFŚS. Pracodawca, opierając się na faktycznej liczbie zatrudnionych pracowników, powinien ponownie obliczyć wysokość odpisu na ZFŚS, skorygować go i odpowiednio pomniejszyć lub zwiększyć stan tego funduszu.

Wyższy dodatek za pracę w nocy od 1 stycznia 2025 r.
24 gru 2024

Wyższy dodatek za pracę w nocy od 1 stycznia 2025 r. Kto może liczyć na dodatek za pracę w porze nocnej? Kiedy dodatek zastąpimy ryczałtem? Ile będzie wynosił dodatek za pracę w porze nocnej od stycznia 2025 r.?

Wyższe odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy rolniczej (1431 zł), a także wyższy zasiłek chorobowy (25 zł) zakłada projekt rozporządzenia resortu rolnictwa
23 gru 2024

Wyższe odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy rolniczej (1431 zł), a także wyższy zasiłek chorobowy (25 zł) zakłada opublikowany na stronach Rządowego Centrum Legislacji projekt rozporządzenia resortu rolnictwa.

2 500 zł miesięcznie za 28 lat i 6 miesięcy służby w Policji, czy też w 2025 r.?
24 gru 2024

2 500 zł miesięcznie za 28 lat i 6 miesięcy służby w Policji, czy też w 2025 r.? MSWiA odpowiada: kwestie związane z przysługującym funkcjonariuszom świadczeniem motywacyjnym będą monitorowane i oceniane pod kątem konieczności dokonania ewentualnych zmian legislacyjnych. Problem wciąż tkwi! Poniżej opisujemy jaki.

GUS: Rośnie bezrobocie w Polsce
23 gru 2024

Stopa bezrobocia w listopadzie 2024 r. wyniosła 5,0 proc. – podał Główny Urząd Statystyczny.

Prawo do renty wdowiej: Dzięki ankiecie ZUS seniorzy sprawdzą, czy będą mogli pobierać świadczenia [link do ankiety]
23 gru 2024

Renta wdowia to połączenie wypłaty renty rodzinnej z innym świadczeniem (np. emeryturą). Wnioski o rentę wdowią będzie można składać od początku przyszłego roku. ZUS przygotował ankietę, która umożliwia seniorom sprawdzenie, czy będą mogli pobierać połączone świadczenia.

Prezes ZNP: Wiele innych miast na Śląsku nie ma pieniędzy na pensje nauczycieli. Pensje opłaca kredytem z ZUS
21 gru 2024

Przede wszystkim, w odniesieniu do prognozy na rok 2025 nie używałbym słowa podwyżka. To jest tylko waloryzacja i to okrojona. Związek stoi na stanowisku, że istnieje absolutna potrzeba rozmowy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat podniesienia wskaźnika z 5 proc. do wyższego pułapu. Rada Dialogu Społecznego z udziałem wszystkich central związkowych wypowiedziała się w sprawie wzrostu płac na poziomie 15 proc. 

Starości stworzą listę rodzajów pracy i zawodów nie dla cudzoziemców [projekt]
23 gru 2024

Prawdopodobnie w 2025 r. będą zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców w Polsce. Rada Ministrów przyjęła zaproponowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy o dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium RP. Będą nowe systemy, nowe kary i integracja cudzoziemców.

pokaż więcej
Proszę czekać...