Komunikacja wewnętrzna a budowanie marki pracodawcy - 5. Forum Employer Branding

5. Forum Employer Branding
Pod takim hasłem już 21.10.2015 roku w Warszawie odbędzie się 5. Forum Employer Branding – całodniowe spotkanie poświęcone kwestiom budowania marki pracodawcy. Zaproszeni prelegenci podzielą się swoimi doświadczeniami, opowiedzą jak budują system komunikacji we własnych organizacjach. Patronat medialny nad konferencją objął portal Infor.pl.

Inicjatorem i organizatorem Forum jest KALITERO, firma doradcza zajmująca się budowaniem marek. Program całodniowego spotkania wypełnią prezentacje przygotowane przez przedstawicieli wiodących organizacji takich jak: AMBRA, DB Schenker Logistics, Future Processing, K2, Kongsberg Automative, SAS Institute, które przedstawią najlepsze praktyki związane z obszarem komunikacji wewnętrznej. W drugiej części spotkania odbędzie się debata oksfordzka z udziałem zaproszonych gości.

Autopromocja

Coraz więcej organizacji inicjuje działania employer brandingowe, których celem jest zbudowanie silnych marek pracodawców. W praktyce okazuje się, że podstawowym zadaniem dla pracodawców jest stworzenie systemu komunikacji wewnętrznej, który pozwoli na przekazywanie informacji w obie strony, między zarządem a pracowniami. Tylko szybko i sprawnie działający system komunikacji wewnętrznej, oparty na głównych wartościach firmowych wspiera rozwój organizacji, a tym samym przyczynia się do wzrostu zaangażowania pracowników, którzy lepiej identyfikują się ze swoim pracodawcą. Nie jest to zadanie łatwe, wiele zależy od postawy kluczowych osób kierujących firmą.

Zaproszeni prelegenci podzielą się swoimi doświadczeniami, opowiedzą jak budują system komunikacji we własnych organizacjach.

Robert Ogór – prezes firmy AMBRA SA podzieli się refleksją czemu służy komunikacja w firmie. Dagmara Głowacka – globalny dyrektor logistyki, odpowiadająca za koordynację produkcji części samochodowych w 7 oddziałach firmy Kongsberg Automative na świecie opowie o autorskim programie budowania efektywnej komunikacji z podwładnymi opartym na coachingu i mentoringu.

Reprezentujące firmę nowych technologii Future Processing - Ewa Kieczka i Marta Zwolińska – opowiedzą o tym jak wspierać rozwój firmy poprzez komunikację wewnętrzną. O tym jak komunikacja wewnętrzna wspiera wewnętrzne działania CSR-owe firmy opowie Monika Pachniak- Radzińska – dyrektor rozwoju biznesu w DB Schenker Logistics. Joanna Pietrusińska – senior HR manager w SAS Institute skupi się na komunikacji menedżerów oraz na tym, jak ona wpływa na kształtowanie energii zespołów. Izabella Mikołajczyk – dyrektor HR w firmie K2, najszybciej rozwijającej się firmie na rynku mediów i reklamy, opowie o tym jak zadbać o spójność komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. Ponadto Julita Dąbrowska z Kalitero i Marcin Łączyński z MTResearch zaprezentują wyniki badania na temat czego oczekują pracownicy w zakresie komunikacji wewnętrznej.

W drugiej części spotkania odbędzie się debata oksfordzka moderowana przez doświadczoną dziennikarkę Patrycję Michońską-Dynek. W debacie wezmą udział: Magdalena Warzybok - przedstawicielka firmy badawczej AON Hewitt oraz prof. Czesław Szmidt z ALK< jako przedstawiciel świata nauki.

Forum objęte jest patronatem: Personel Plus, Personel i Zarządzanie, markapracodawcy.pl, Radio Plus Warszawa, hrpolska.pl, pracujwlogistyce.pl, magazyn Benefit, praca.pl, wizerunek-pracodawcy.com.pl. Honorowy patronat: PSZK.

Sponsorzy: AMBRA SA i DB Schenker Logistics.

Więcej informacji na: www.forumemployerbranding.pl

Informacje dodatkowe: Julita Dąbrowska, tel. 501.597.504. kalitero@kalitero.com.pl

Kadry
MRPiPS bada 4-dniowy tydzień pracy i chce skrócenia tygodnia pracy w tej kadencji Sejmu
30 kwi 2024

Dwie wypowiedzi członków rządu wskazujące, że skrócenie tygodnia pracy z 5 do 4 dni (albo z 8 godzin dziennie do 7 godzin) może stać się obowiązującym prawem. 

Czerwiec 2024 – dni wolne, godziny pracy
30 kwi 2024

Czerwiec 2024 – dni wolne i godziny pracy w szóstym miesiącu roku. Jaki jest wymiar czasu pracy w czerwcu? Kalendarz czerwca w 2024 roku nie zawiera ani jednego święta ustawowo wolnego od pracy. Sprawdź, kiedy wypada najbliższe święto.

Komunikat ZUS: 2 maja wszystkie placówki ZUS będą otwarte
30 kwi 2024

W czwartek, 2 maja, placówki ZUS będą otwarte.

Czy 12 maja 2024 to niedziela handlowa?
30 kwi 2024

Czy 12 maja 2024 to niedziela handlowa? Czy w maju jest niedziela handlowa? Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024 roku?

Kalendarz maj 2024 do druku
30 kwi 2024

Kalendarz maj 2024 do druku zawiera: święta stanowiące dni wolne od pracy, Dzień Flagi, Dzień Matki i imieniny wypadające w tym miesiącu.

Majówka: Pamiętaj, że obowiązuje zakaz handlu i w długi weekend sklepy będą zamknięte
30 kwi 2024

W środę, 1 maja, zaczyna się majówka. Kto zaplanował sobie urlop na 2 maja, może cieszyć się długim weekendem trwającym aż 5 dni. Jak w tym czasie robić zakupy? Czy wszystkie sklepy będą zamknięte?

Czy polski pracownik czuje się emocjonalnie związany ze swoim miejscem pracy?
30 kwi 2024

1 maja przypada Święto Pracy, to dobry moment, aby zastanowić się nad tym, jak się miewają polscy pracownicy. Jak pracodawcy mogą zadbać o dobrostan pracowników?  

"Student w pracy 2024". Wzrosły zarobki studentów, ale i tak odbiegają od ich oczekiwań
30 kwi 2024

Według marcowego raportu “Student w pracy” Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu, co trzeci student w Polsce zarabia między cztery a sześć tysięcy złotych miesięcznie. To o 16,5 proc. więcej, niż rok wcześniej.

20 lat Polski w UE: 1 maja 2004 - 1 maja 2024. Jak zmieniło się prawo pracy?
30 kwi 2024

To już 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Dokładnie w dniu 1 maja 2004 Polska wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, ze Słowacją, Słowenią i z Węgrami wstąpiła do Unii Europejskiej. To było największe w historii rozszerzenie UE. Prze te 20 lat, do 1 maja 2024 wiele się zmieniło. Szczególnie ważny jest swobodny przepływ pracowników - możliwość pracy za granicą, posiadanie ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego oraz szeregu innych praw pracowniczych. Poniżej opis najważniejszych zmian dla polskiego prawa pracy w związku z wstąpieniem do UE.

Zawodowa służba wojskowa - nie dla osób transseksualnych
30 kwi 2024

Ministerstwo Obrony Narodowej uznaje, że transseksualizm i obojniactwo to przyczyny dyskwalifikujące z zawodowej służby wojskowej. Według rozporządzenia MON to choroby i ułomności. Czy takie wyłączenie jest zgodne z prawem, czy nie dyskryminuje? Temat jest od lat kontrowersyjny, ale warto wiedzieć, że WHO - Światowa Organizacja Zdrowia usunęła transpłciowość, w tym transseksualizm z listy zaburzeń psychicznych. W całą sprawę zaangażował się zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, który napisał do sekretarza stanu w MON Cezarego Tomczyka.

pokaż więcej
Proszę czekać...