Zmiany w praktykach studenckich

Zmiany w praktykach studenckich. /Fot. Fotolia / Fotolia
Zmiany w praktykach studenckich obowiązują już od 1 października 2014 r. Dla przykładu aktualnie istnieje obowiązek co najmniej 3-miesięcznych praktyk zawodowych na studiach o profilu praktycznym. Ruszyła również kampania MNiSW mająca na celu promocję wysokiej jakości praktyk studenckich.

Ucz się od profesjonalistów, zdobądź wiedzę i praktyczne umiejętności, pokaż co potrafisz. Wybierz praktyki studenckie! Ruszyła kampania Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, promująca wysokiej jakości praktyki studenckie.

Autopromocja

Dlaczego warto podjąć praktyki

Praktyka studencka pozwala zdobyć doświadczenie zawodowe na przyszłość. Można zdobyć nowe umiejętności, sprawdzić wiedzę ze studiów i nawiązać kontakty. To wszystko zaprocentuje, gdy po studiach przyjdzie moment na szukanie pracy.

Prawo wspiera praktyki

Od 1 października 2014 roku obowiązują nowe zasady studenckich praktyk zawodowych. M.in. istnieje obowiązek co najmniej 3-miesięcznych praktyk zawodowych na studiach o profilu praktycznym. Na takich kierunkach niezwykle istotne jest to, aby zdobywaną wiedzę uzupełniać praktycznym przygotowaniem do późniejszej pracy.

Wynagrodzenie ważne dla stażystów i praktykantów

Studiujesz? Praktykuj!

To nowa kampania informacyjna Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW). Jej celem jest rozpowszechnienie informacji o praktykach studenckich. Skierowana jest ona do:

  •     studentów,
  •     pracodawców,
  •     uczelni.

Materiały dla każdego

Praktyczne informacje można znaleźć na stronie www.nauka.gov.pl/praktyki.

Znajdują się na niej m.in:

Elektroniczne ulotki będą wysyłane m.in. do 27 największych uczelni. Otrzymają je także organizacje pracodawców. Kampania będzie też prowadzona na studenckich targach pracy oraz w środkach komunikacji miejskiej.

Uczelnie dostaną dofinansowanie

Praktyki studenckie mogą być finansowane przez uczelnie w ramach dotacji od resortu nauki oraz dodatkowo z funduszy europejskich.

Zadaj pytanie na FORUM

Źródło: premier.gov.pl

Kadry
Czy 19 maja 2024 to niedziela handlowa?
03 maja 2024

Czy 19 maja 2024 to niedziela handlowa? Czy w maju jest niedziela handlowa? Poniżej wykaz niedziel handlowych na 2024 r.

5 maja: Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych
03 maja 2024

W dniu 5 maja przypada: Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, a w Polsce to także Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Trzeba zwrócić uwagę na sytuację tych osób, szczególnie w kontekście społecznym, zawodowym ale i ekonomicznym. Przecież już zgodnie z Konstytucją RP: Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny”. Musimy zatem wiedzieć, że uznając i popierając godność i prawa osób z niepełnosprawnościami, uznajemy własną godność i prawa.

4 maja to Dzień Św. Floriana - Święto Strażaków
03 maja 2024

Świętowaliśmy 1, 2, 3 maja teraz przyszedł czas na 4 maja -  Dzień Św. Floriana. To Wielkie Święto Strażaków. Zostało ustanowione w dniu imienia patrona tej grupy zawodowej czyli właśnie św. Floriana. W ten szczególny dzień warto wyrazić wdzięczność zarówno strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych jak i z Państwowej Straży Pożarnej za ich trud, ciężką i niebezpieczną służbę, gdzie często narażają swoje życie i zdrowie dla niesienia pomocy innym. 

Emerytura z ZUS: by zapewnić sobie nawet najniższą nie można zbyt często korzystać z zasiłków chorobowych, dlaczego
03 maja 2024

Częste przebywanie na zwolnieniu lekarskim, zwłaszcza tuż przed emeryturą ma wpływ na negatywny wpływ jej wysokość. A często na tym etapie życia bywa i tak, że dla poratowania zdrowia trzeba okresowo skorzystać z renty. Czy więc chorobowe wlicza się do emerytury? Nie tylko więc zbyt krótki staż pracy, ale i duży staż pracy, ale poprzerywany zwolnieniami lekarskimi może obniżyć emeryturę i pozbawić prawa do minimalnej gwarantowanej emerytury, bo formalnie takie okresy zwolnień, choć stażu pracy nie obniżają, w stażu ubezpieczeniowym uznawane są za okresy nieskładkowe.

Od 300 zł do 1200 zł - tyle wyniesie bon energetyczny w zależności od dochodu. Rząd rozpatrzy projekt ustawy o bonie energetycznym
02 maja 2024

Rada Ministrów na najbliższym posiedzeniu w dniu 7 maja 2024 r. zajmie się projektem ustawy o bonie energetycznym. Ustawa przewiduje dalsze zamrożenie cen energii elektrycznej i wprowadzenie jednorazowego bonu energetycznego. Świadczenie to będzie uzależnione od kryterium dochodowego.

Matura 2024: We wtorek, 7 maja, zaczyna się egzamin maturalny
02 maja 2024

W 2024 r. sesja główna egzaminu maturalnego potrwa od 7 maja do 24 maja. Część pisemna zacznie się 7 maja i skończy 24 maja, a część ustna potrwa od 11 maja do 16 maja (z wyjątkiem 12 maja) oraz od 20 maja do 25 maja. Wyniki matury będą znane 9 lipca.

ZUS przyznał pierwsze świadczenia wspierające dla osób z niepełnosprawnościami
02 maja 2024

1,5 tys. osób z niepełnosprawnościami otrzymało już świadczenia wspierające. Do ZUS wpłynęło ponad 8,4 tys. wniosków o to świadczenie.

To już koniec wypłat trzynastej emerytury
02 maja 2024

To już koniec wypłat trzynastej emerytury w 2024 roku. Ile osób otrzymało trzynastkę z ZUS?

Rada Ministrów: Zwiększą się wynagrodzenia pracowników samorządowych. Trwają prace nad projektem rozporządzenia
02 maja 2024

Rząd pracuje nad zmianą przepisów rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Zwiększy się poziom wynagrodzenia zasadniczego pracowników samorządowych.

MRPiPS bada 4-dniowy tydzień pracy i chce skrócenia tygodnia pracy w tej kadencji Sejmu
30 kwi 2024

Dwie wypowiedzi członków rządu wskazujące, że skrócenie tygodnia pracy z 5 do 4 dni (albo z 8 godzin dziennie do 7 godzin) może stać się obowiązującym prawem. 

pokaż więcej
Proszę czekać...