REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na bezpłatne szkolenia. Ich tematyka obejmuje m.in. udzielania ulg i umorzeń należności z tytułu składek oraz zapobieganie wypadkom przy pracy.

ZUS Oddział w Gdańsku zaprasza na bezpłatne szkolenia pracodawców małych i średnich przedsiębiorstw, w szczególności rejestrujących działalność gospodarczą po raz pierwszy w jednym z następujących sektorów:

Autopromocja
  • budownictwo,
  • ochrona zdrowia,
  • transport,
  • przetwórstwo przemysłowe.

Zakres tematyczny szkolenia obejmować będzie poznawanie zagrożeń powodujących wypadki przy pracy i choroby zawodowe oraz sposoby zapobiegania tym zjawiskom. Szkolenia przeprowadzone zostaną w dniach: 20,21,27 października w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Dom Ekonomistów, ul. Długi Targ 46/47 Gdańsk (wejście od ulicy Kramarskiej przy Ratuszu).

Kontakt: zgłoszenia telefoniczne bądź pisemne przyjmuje p. Elżbieta Kamionka, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, nr tel/fax 583 015 461,583 019 971, 583 015 246. E-mail: szkolenia@gdansk.pte.pl lub e.kamionka@gdansk.pte.pl. Dodatkowe informacje: p. Joanna Zawadzka, nr tel. 585 248 538 - Wydział Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji O/ZUS w Gdańsku ul. Marynarki Polskiej 146 Gdańsk.

ZUS Oddział w Rybniku zaprasza na bezpłatne szkolenie dla płatników składek dotyczące zasad udzielania ulg i umorzeń należności z tytułu składek oraz zakresu dokumentacji, która powinna zostać złożona wraz z wnioskiem. Szkolenie odbędzie się w dniu 20 października o godz. 9.00 w budynku ZUS w Rybniku przy ul. Jankowickiej 13.

Kontakt: zapisy na szkolenie przyjmowane są pod nr tel. 324 391 146.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

ZUS Oddział w Rybniku zaprasza na bezpłatne szkolenie dla płatników składek dotyczące zasad udzielania ulg i umorzeń należności z tytułu składek oraz zakresu dokumentacji, która powinna zostać złożona wraz z wnioskiem. Szkolenie odbędzie się w dniu 20 października o godz. 12.00 w budynku Inspektoratu ZUS w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Witosa 30.

Kontakt: zapisy na szkolenie przyjmowane są pod nr tel. 324 391 146.

ZUS I Oddział w Poznaniu zaprasza na bezpłatne seminarium nt. "Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne na tle ustaleń pokontrolnych oraz aktualne zmiany w przepisach". Szkolenie organizowane jest wraz z Wielkopolskim Związkiem Pracodawców. Seminarium odbędzie się w Poznaniu przy ul. Dąbrowskiego 12, sala konferencyjna, pok. 219, II piętro w dniu 20 października, o godz. 10.00.

Kontakt: na seminarium obowiązują zapisy; Wielkopolski Związek Pracodawców, nr tel. 616 576 051, e-mail: asystent@wzp.org.pl  

ZUS II Oddział w Warszawie zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu prewencji wypadkowej dla pracodawców małych i średnich firm z terenu województwa mazowieckiego. Szkolenie skierowane jest w szczególności do pracodawców małych i średnich firm oraz rejestrujących działalność gospodarczą po raz pierwszy, między innymi z sektorów:

  • budownictwa,
  • ochrony zdrowia,
  • transportu,
  • przetwórstwa przemysłowego.

Szkolenie trwa 2 dni (21-22 października) i ma na celu wskazanie pracodawcy jak należy zorganizować bezpieczne i higieniczne warunki pracy, które ułatwią zapobieganie wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym. Na wykładach zostaną przekazane między innymi podstawowe informacje dotyczące ryzyka zawodowego, ergonomii, ochrony przeciwpożarowej, skutków ekonomicznych niewłaściwych warunków pracy, udzielania pierwszej pomocy oraz przedstawione będą wybrane zagadnienia prawa pracy. Przedstawiciel Oddziału ZUS w Warszawie poinformuje o obowiązkowych dokumentach ubezpieczeniowych oraz programie PŁATNIK. Szkolenie kończy się wydaniem zaświadczenia ważnego przez okres 5 lat.

Kontakt: p. Bożena Grabek, nr tel. 227 142 188; p. Bożena Recz, nr tel. 227 142 109. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00. Zainteresowane osoby powinny wysyłać formularze zgłoszeniowe faxem na nr 227 142 638 lub na adres II Oddział ZUS w Warszawie, Wydział Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji, ul. 11 Listopada 15a, 03-446 Warszawa.

ZUS Oddział w Rybniku zaprasza na bezpłatne szkolenie dla płatników składek dotyczące zasad udzielania ulg i umorzeń należności z tytułu składek oraz zakresu dokumentacji, która powinna zostać złożona wraz z wnioskiem. Szkolenie odbędzie się w dniu 21 października o godz. 10.00 w budynku Inspektoratu ZUS w Tychach przy ul. de Gaulle'a 16.

Kontakt: zapisy na szkolenie przyjmowane są pod nr tel. 324 391 146.

ZUS I Oddział w Łodzi zaprasza w dniach 21-22 października na bezpłatne szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy skierowane jest do pracodawców małych i średnich przedsiębiorstw z województwa łódzkiego, w tym rejestrujących działalność gospodarczą po raz pierwszy, w następujących sektorach gospodarki:

  • budownictwo,
  • ochrona zdrowia,
  • transport,
  • przetwórstwo przemysłowe.

Szkolenie zakończy się wydaniem stosownego zaświadczenia.

Kontakt: ZUS I Oddział w Łodzi, 92-103 Łódź, ul. Brzezińska 5/15 pok. 88. Zgłoszenie uczestnictwa można również przesłać faksem na nr 426 793 244, albo pocztą elektroniczną na adres: martelusd@zus.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 426 631 065 w godz. 8.00-15.00.

ZUS Oddział w Rzeszowie zaprasza pracodawców branży transportowej oraz inne osoby kierujące pracownikami na bezpłatne, dwudniowe okresowe szkolenie BHP. Szkolenie obejmuje 16 godzin lekcyjnych, podzielonych na 2 spotkania w dniach 24 i 25 października. Szkolenie odbędzie się w Rzeszowie przy ul. Fredry 8, piętro III, sala 16. Początek zajęć - godz. 9.00. Organizatorzy kursu zapewniają materiały szkoleniowe. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu ważne 5 lat.

Kontakt: zapisy pod nr tel. 178 675 251 lub osobiście w Oddziale ZUS przy ul. Siemiradzkiego 10, p. 11.

ZUS Oddział w Bydgoszczy wraz z Ośrodkiem Doradztwa i Kształcenia "Bajd" zapraszają pracodawców i inne osoby kierujące pracownikami na bezpłatne, dwudniowe, okresowe szkolenie w zakresie BHP. Szkolenie odbędzie się w dniach 24-25 października w Ośrodku Doradztwa i Kształcenia "Bajd" w Bydgoszczy przy ul. Stary Rynek 15-21 od godz. 10.00.

Kontakt: zgłoszenia pod nr tel. 523 486 560, 523 486 442, e-maiil: bajd@bajd.com.pl

ZUS Oddział w Lublinie zaprasza na bezpłatne szkolenie dla pracodawców branży transportowej organizowane w ramach prewencji wypadkowej ZUS. Tematyka dwudniowego szkolenia obejmuje:

  • Wybrane regulacje prawne z zakresu prawa pracy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy (w tym omówienie źródeł prawa międzynarodowego);
  • Analizę zagrożeń czynnikami szkodliwymi dla zdrowia, uciążliwymi i niebezpiecznymi;
  • Organizację i metody kształtowania bezpiecznych i higienicznych warunków pracy z uwzględnieniem stanowisk wyposażonych w monitory ekranowe; zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy;
  • Analizę okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy i chorób zawodowych oraz związaną z nimi profilaktykę;
  • Organizację i metodykę szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy (z uwzględnieniem metod prowadzenia instruktażu stanowiskowego) oraz kształtowanie bezpiecznych zachowań pracowników w procesach pracy;
  • Zasady postępowania w razie wypadku w czasie pracy i sytuacjach zagrożeń (np. pożaru, awarii), w tym zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku;
  • Skutki ekonomiczne niewłaściwych warunków pracy (np. świadczenia z tytułu warunków pracy, składka na ubezpieczenie społeczne pracowników);
  • Problemy ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska naturalnego.

Szkolenie odbędzie się w dniach 24-25 października w godz. 9.00-15.00 w Lublinie przy ul. Szewskiej 4.

Kontakt: zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 817 436 749 i 815 321 339.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: kadry.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Uprawnienia rodzicielskie
    certificate
    Jak zdobyć Certyfikat:
    • Czytaj artykuły
    • Rozwiązuj testy
    • Zdobądź certyfikat
    1/10
    Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
    nie ma takiej możliwości
    3
    6
    9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
    Następne
    Kadry
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    ZUS odpowiada: Czy po 1 kwietnia składać wniosek o ponowne przeliczenie emerytury [nowe tablice GUS]?

    Od 1 kwietnia, przy obliczaniu przyszłych emerytur, ZUS skorzysta z nowej tablicy dalszego trwania życia GUS, co sprawi, że emerytura osoby w wieku 60 lat będzie niższa o 3,7 proc., a osoby w wieku 65 lat – o 4,1 proc. niż obliczona na podstawie poprzedniej tablicy – poinformował rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

    Jak zarządzać zespołem? Liderem nie trzeba się urodzić. Liczy się cel i chęć współpracy z innymi

    Osoby zarządzające zespołem mają kluczowe znaczenie dla firmy. Prawie co czwarty pracownik chciałby, by jego przełożony częściej go doceniał. Blisko połowa jest gotowa odejść z pracy z powodu szefa.

    Odmienne poglądy polityczne pracownika a dyskryminacja

    Zbliżają się wybory samorządowe. W wielu miejscach, w tym w pracy, trwają rozmowy, spory i wymiana myśli politycznych co do programów i kandydatów. Trzeba jednak wiedzieć, że pracownicy powinni być równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, m.in. bez względu na przekonania polityczne. Nie można więc ponosić negatywnych konsekwencji w miejscu pracy, szczególnie jeżeli ma się odmienne poglądy od pracodawcy. Nawet jeżeli jest się zatrudnionym w jednotach samorządu terytorialnego, gdzie niestety często ma miejsce rotacja pracowników ze względu na tzw. układy polityczne - powinna obowiązywać zasada wolności słowa i własnych poglądów politycznych.

    Urlop bezpłatny - zastanów się czy chcesz iść, możesz być wytypowany do zwolnienia

    Urlop bezpłatny - zastanów się czy chcesz iść, możesz być wytypowany do zwolnienia. Dal pracodawcy liczy się dyspozycyjność pracownika. Wytypowanie do zwolnienia pracownika, przebywającego na długotrwałym urlopie bezpłatnym i korzystającego w tym czasie z innego źródła utrzymania, stanowi obiektywne i racjonalne kryterium doboru do wypowiedzenia umowy o pracę, co nie świadczy o charakterze dyskryminacyjnym zwolnienia. Zgodne z zasadami współżycia społecznego jest przyjęcie przez pracodawcę jako kryterium doboru pracowników do zwolnienia ich dyspozycyjności, rozumianej jako możliwość liczenia na obecność pracownika w pracy, w czasie na nią przeznaczonym, gdy przeciwieństwem tak rozumianej dyspozycyjności są częste absencje pracownika, spowodowane złym stanem zdrowia, jak również inne przypadki usprawiedliwionej nieobecności.

    REKLAMA

    Elektroradiolog - kim jest i co robi?

    Elektroradiolog to nowy zawód medyczny. Wielu idąc na tzw. prześwietlenie, tj. n. badanie w pracowniach rentgenowskich RTG - nie zdaje sobie sprawy, że jest to wymagający zawód, który wiąże się z pracą w szkodliwych i trudnych warunkach dla zdrowia tego pracownika - ze względu na promieniowanie. Praca przy wykonywaniu badań z zakresu diagnostyki obrazowej (rentgenografia, rentgenoskopia, radiologia stomatologiczna, mammografia, densytometria rentgenowska, tomografia komputerowa) jest wymagająca.

    Kim jest technik sterylizacji medycznej?

    Jakie trzeba mieć wykształcenie, żeby zostać technikiem sterylizacji medycznej? Jakie czynności wykonuje technik sterylizacji medycznej? To główne pytania, które się pojawiają. Niektórzy pytają też: dlaczego ten zawód został wpisany na listę zawodów medycznych - odpowiedź jest prosta jest to zawód wymagający specjalistycznych kwalifikacji. Technicy muszą mieć szczególne prawa ale i obowiązki. Muszą też ponosić odpowiedzialność z powodu swoich błędów medycznych. W gruncie rzeczy, gdyby nie technicy i nienależyta dezynfekcja i sterylizacja wyrobów medycznych - wielu pacjentów byłoby narażonych na choroby zakaźne - zagrażające życiu i zdrowiu. 

    Praca w Święta Wielkanocne

    Kiedy wypadają Święta Wielkanocne 2024? Praca w Poniedziałek Wielkanocny i Niedzielę Wielkanocną - czy przysługuje za to dodatek? Czy za pracę w Wielkanoc (w niedzielę oraz święto) przysługuje rekompensata?

    Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    Dzień 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Wiele osób neuroróżnorodnych wciąż spotyka się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniego dla siebie miejsca pracy. Kiedy dojdzie już do zatrudnienia ważne jest to jak pracodawcy i współpracownicy traktują osoby z autyzmem. 

    REKLAMA

    Komunikat ZUS: 29 marca 2024 r. kontakt z ZUS będzie możliwy tylko przez Platformę Usług Elektronicznych - PUE ZUS

    W Wielki Piątek, 29 marca 2024 r., wszystkie placówki ZUS będą zamknięte. W tym dniu czynna będzie jedynie Platforma Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

    BHP: Bony, talony, kupony zamiast posiłku profilaktycznego. Kiedy i komu przysługują, kto wydaje

    Pracownicy zatrudnieni w warunkach szczególnie uciążliwych mają prawo do posiłków profilaktycznych. Zamiast posiłku w formie dania gorącego pracodawca może im przekazać bony, talony, kupony i inne dowody uprawniające do otrzymania produktów spożywczych lub posiłku.

    REKLAMA