Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu zakres obowiązków. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące zakres obowiązków.
Ułatwianie pracownikom podnoszenia kwalifikacji zawodowych
Aktualizacja: 13.12.2008
Obowiązkiem pracodawcy jest ułatwianie pracownikom podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Nie oznacza to jednak, że pracownik może domagać się organizacji i finansowania kształcenia. »
Przeniesienie pracownika do innego oddziału
Aktualizacja: 09.12.2008
Często przedsiębiorstwa i instytucje oprócz głównego zakładu pracy posiadają także wiele jednostek organizacyjnych - oddziałów, filii. Pracodawca może przenieść pracownika z jednego oddziału do drugiego. »
Aktualizacja: 09.12.2008
Obowiązkiem pracodawcy jest ułatwianie pracownikom podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Nie oznacza to jednak, że pracownik może domagać się organizacji i finansowania kształcenia. »
Wynagrodzenie za zakaz konkurencji
Aktualizacja: 09.12.2008
Zakaz konkurencji w czasie trwania stosunku pracy i po jego ustaniu ma za zadanie chronić pracodawcę przed działaniami pracownika, które mogłyby narazić go na szkodę. »
Aktualizacja: 08.07.2014
Pracodawca może odwołać pracownika z urlopu wypoczynkowego jedynie wówczas, gdy wymagają tego okoliczności nieprzewidziane w chwili rozpoczynania urlopu. »
Nazwa zawartej umowy ma drugorzędne znaczenie
Aktualizacja: 10.12.2008
Zatrudnieniem na podstawie umowy o pracę jest każde porozumienie, które ma cechy charakterystyczne dla umowy o pracę - niezależnie od tego, jak taką umowę strony nazwały i jaka była ich wola przy jej zawieraniu. »
Aktualizacja: 08.12.2008
Również od 1 stycznia 2008 r. zaczęło obowiązywać rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 19 grudnia 2007 r. w sprawie rzeczoznawców do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy (DzU nr 247, poz. 1835). »
Ochrona przeciwpożarowa w firmie - obowiązki właścicieli i administratorów obiektów
Aktualizacja: 08.12.2008
Dbałość o właściwy poziom bezpieczeństwa pożarowego jest jednym z istotniejszych, choć stosunkowo często zaniedbywanych, obowiązków spoczywających na właścicielach, zarządcach czy użytkownikach obiektów. »
Przyznanie dodatku z tytułu okresowego powierzenia dodatkowych zadań
Aktualizacja: 31.12.2008
Jestem pracownikiem urzędu miasta. Oprócz moich obowiązków urzędniczych powierzono mi także funkcję pełnomocnika ds. jakości. Otrzymuję za to dodatek z tytułu okresowego zwiększenia obowiązków służbowych lub powierzenia dodatkowych zadań, w wysokości 30% wynagrodzenia. Przepis stanowi, że dodatek ten przyznawany jest pracownikowi samorządowemu na czas określony, nie dłuższy jednak niż rok. Jak należy właściwie rozumieć to ograniczenie? W moim przypadku dodatek jest przyznawany na okresy kwartalne, ale w sposób ciągły. »
Aktualizacja: 11.12.2008
Pracodawca, kierując się potrzebami swojej firmy, miał prawo zwolnić pracownika polskiego i zatrudnić na jego stanowisko oraz lepiej opłacić pracownika niemieckiego. »
Nie można wykonywać obowiązków pracowniczych na urlopie bezpłatnym
Aktualizacja: 15.12.2008
Pracodawca, który udzielił pracownikowi urlopu bezpłatnego, nie może wymagać od niego wykonywania pracy. Może z nim natomiast zawrzeć umowę cywilnoprawną na wykonywanie innych czynności niż wynikające z umowy o pracę. »
Czy system zadaniowy można zastosować do niepełnoetatowca
Aktualizacja: 05.12.2008
Jesteśmy firmą handlową. Czy możliwe jest zastosowanie systemu zadaniowego czasu pracy w stosunku do przedstawicieli handlowych zatrudnionych na pół etatu? »
Czy pracodawca musi informować o COVID–19 u pracownika?