REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Urlop ojcowski 2017

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Urlop rodzicielski w liczbach 2017 r.

Z danych resortu pracy wynika, że od stycznia do maja 2017 roku z urlopu rodzicielskiego skorzystało 252,1 tys. osób. Po narodzinach dziecka rodzice mogą skorzystać z urlopu macierzyńskiego, rodzicielskiego i ojcowskiego.

Urlop ojcowski w przypadku urodzenia bliźniaków

Urlop ojcowski jest przywilejem pracownika – ojca, któremu podczas trwającego stosunku pracy urodziło się dziecko. Urlop ojcowski przysługuje zarówno ojcu biologicznemu jak i również, temu który dziecko adoptował. Czy wymiar urlopu ojcowskiego wydłuży się w przypadku urodzenia bliźniaków?

Ochrona pracownika po złożeniu wniosku o urlop rodzicielski lub urlop ojcowski

Czy pracownik-rodzic, który złoży wniosek o urlop rodzicielski lub urlop ojcowski jest chroniony przed wypowiedzeniem umowy o pracę od momentu złożenia wniosku o ten urlop? W przepisach istnieje luka w tym zakresie.

Zasiłek chorobowy w trakcie urlopu ojcowskiego

Zasiłek macierzyński za okres urlopu ojcowskiego może zostać przerwany na okres pobytu dziecka w szpitalu lub choroby pracownika ojca. Czy w trakcie urlopu ojcowskiego pracownik ma prawo do zasiłku chorobowego?

Zmiany w prawie dla pracujących rodziców

Nowy projektu dyrektywy unijnej w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów zakłada zmiany w uprawnieniach rodzicielskich, wprowadzając m.in. urlop opiekuńczy. Jak propozycje zmian oceniają Pracodawcy RP?

Urlop ojcowski i urlop tacierzyński 2017

Urlop ojcowski i urlop tacierzyński są ze sobą często utożsamiane. Tymczasem to dwa różne uprawnienia ojca dziecka. Czym się różnią?

Wymiar urlopu ojcowskiego w 2017 r.

Zgodnie z przepisami kodeksu pracy pracownikowi, któremu urodziło się dziecko przysługuje urlop ojcowski w określonym wymiarze. Czy wymiar urlopu ulega zmianie w przypadku pracy u kilku pracodawców? Co z pracownikami zatrudnionymi na pół etatu?

Urlop ojcowski – termin na złożenie wniosku w 2017 r.

Urlop ojcowski udzielany jest pracownikowi – ojcu w wymiarze 14 dni kalendarzowych i może być podzielony na części. Warunkiem udzielenia urlopu jest prawidłowe złożenie przez pracownika wniosku. W jakim terminie należy złożyć wniosek?

Urlop ojcowski 2017 – wniosek

Aby uzyskać urlop ojcowski pracownik musi złożyć pisemny wniosek. Co powinno znaleźć się w treści takiego wniosku oraz jakie dokumenty należy do niego załączyć?

Urlop ojcowski – ochrona przed zwolnieniem

Kodeks pracy gwarantuje pracownikowi – ojcu szczególną ochronę trwałości stosunku pracy w okresie korzystania z urlopu ojcowskiego. Czy pracodawca może wypowiedzieć umowę o pracę po złożeniu przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu ojcowskiego a przed jego rozpoczęciem?

Wynagrodzenie na urlopie ojcowskim w 2017 r.

Za okres urlopu ojcowskiego pracownik nabywa prawo do zasiłku macierzyńskiego. Pracownik-ojciec, który przebywa na urlopie otrzyma wynagrodzenie w takiej samej wysokości tak jakby był obecny w pracy. W 2017 r. z urlopu ojcowskiego można skorzystać w wymiarze 2 tygodni.

Urlop tacierzyński i urlop ojcowski w 2017 r. - wymiar, zasady przyznawania

Ojciec dziecka może korzystać z różnego rodzaju płatnych urlopów służących opiece nad dziećmi, m.in. z urlopu ojcowskiego i tzw. tacierzyńskiego. Jaki jest ich wymiar i zasady przyznawania w 2017 roku? Czym różni się urlop tacierzyński od urlopu ojcowskiego?

Urlop tacierzyński i urlop ojcowski 2017

W dniu 2 stycznia 2016 roku weszła w życie nowelizacja Kodeksu pracy, która wprowadziła nowe warunki korzystania z urlopu ojcowskiego. Jakie są zasady udzielania urlopu ojcowskiego i tacierzyńskiego w 2017 roku? Czym się różni urlop ojcowski od urlopu tacierzyńskiego?

Urlop ojcowski 2017

W 2017 roku nie zmieniają się zasady, na jakich przyznaje się urlop ojcowski. Z urlopu ojcowskiego może skorzystać ojciec w wymiarze 2 tygodni, nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 24 miesiąca życia. Ile wynosi wynagrodzenie na urlopie ojcowskim?

REKLAMA