Kategorie

Umowa cywilnoprawna, Podatek dochodowy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od przychodów z tytułu działalności wykonywanej osobiście, w tym z umów zlecenia i o dzieło, płatnik pobiera zaliczkę na podatek w wysokości 18%, bez względu na wysokość przychodów osiąganych przez podatnika. Jakie są terminy przesyłania formularzy PIT-11 za 2015 r.?
Jeżeli wynagrodzenie zostało określone w umowie zlecenia wprost oraz w sposób wyraźny na kwotę do 200 zł, wówczas podlega ona opodatkowaniu wyłącznie zryczałtowanym podatkiem dochodowym. Przepis art. 30 ust.1 pkt 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wskazuje, że od przychodów z umowy zlecenia pobiera się zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 18%, jeżeli wynagrodzenie określone w umowie nie przekracza 200 zł, a umowa została zawarta z osobą niebędącą pracownikiem płatnika.