REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dyrektywa, Wysokość wynagrodzenia

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Co z ustawą o sygnalistach? MRPiPS rozważa zmiany w rządowym projekcie

Dyrektywa o ochronie sygnalistów miała zostać wdrożona przez kraje unijne do 17 grudnia 2021 r. Polskie przepisy w tej sprawie nie zostały jeszcze przyjęte.

Dyrektywa work-life balance już działa, mimo braku implementacji

Dyrektywa work-life balance niewdrożona, ale już działa - informuje DGP. W jakich sektorach?

Zmiany w urlopach rodzicielskich. Na jakim etapie jest projekt?

Zmiany w urlopach rodzicielskich zakłada tzw. unijna dyrektywa work-life balance. Dokument ten Polska powinna wdrożyć na początku sierpnia 2022 r. Na jakim etapie jest projekt w sprawie wdrożenia dyrektywy?

Jakie zmiany w zatrudnianiu nauczycieli?

Rok szkolny się zbliża, a wraz z nim od 1 września 2022 r. podwyżki dla nauczycieli i zmiany w systemie awansu zawodowego, jakie? Szczegóły poniżej.

Work-life balance w Polsce - co nas czeka?

Work-life balance w polskich przepisach prawa pracy. Jakie zmiany w Kodeksie Pracy dla pracujących rodziców wynikają z wprowadzenia unijnej dyrektywy?

Zmiany w wynagrodzeniach już od 1 lipca 2022 r.

Ustawodawca zdecydował o wdrożeniu zmian w Polskim Ładzie od 1 lipca 2022 roku. Co zmieni się w kontekście wynagrodzeń?

Polski Ład - zmiany od lipca 2022 r. Nowe kalkulatory

Polecamy nowe kalkulatory, które uwzględniają zmiany w Polskim Ładzie od 1 lipca 2022 r. Zapraszamy do korzystania z kalkulatorów: wynagrodzeń, umów zlecenia, umów o dzieło!

W 2023 roku płaca minimalna będzie waloryzowana dwukrotnie

Rozmowy w Radzie Dialogu Społecznego dotyczące wysokości płacy minimalnej dotyczą inflacji i rosnących oczekiwań społecznych związanych ze spadkiem wartości wynagrodzeń.

Ustawa o dostępności produktów i usług - prace

Trwają prace nad ustawą o dostępności niektórych produktów i usług, wdrażającą w Polsce unijną dyrektywę o dostępności (EAA).

Należyta staranność przedsiębiorstw a zrównoważony rozwój

BusinessEurope spotkało się dzisiaj z naszymi firmami, aby przedstawić główne założenia projektu dyrektywy w sprawie należytej staranności przedsiębiorstw w obszarze zrównoważonego rozwoju (Corporate Sustainability Due Dilligence) zaproponowanego przez Komisję Europejską 23 lutego br.

Nowy rodzaj urlopu – czy tylko w celu opieki nad dziećmi?

Do 2 sierpnia 2022 roku Polska musi zaimplementować dyrektywę work-life balance. Dzięki jej wdrożeniu pracownicy uzyskają prawo do nowego rodzaju urlopu. Komu przysługuje urlop opiekuńczy? W jakim wymiarze?

Równouprawnienie w pracy - nowe przepisy Kodeksu pracy

Równouprawnienie w pracy to jeden z celów wdrożenia dwóch dyrektyw unijnych. Jakie nowe prawa przewidują projektowane przepisy Kodeks pracy?

Wynagrodzenia w Polsce od 2014 do 2022 roku [ANALIZA]

Jak rosły wynagrodzenia w Polsce od 2014 do 2022 roku? Które branże odnotowały najwyższe podwyżki wynagrodzeń? Ile zarabia się w poszczególnych sektorach? Oto analiza zarobków.

Sygnalista - co należy zmienić w przedsiębiorstwie?

Sygnalista – co należy zmienić w przedsiębiorstwie i jak dostosować dokumenty w przedsiębiorstwie do wymogów Dyrektywy (UE) 2019/1937? Oto szczegółowy opis nowych obowiązków firm.

Nierówność płci widoczna w wynagrodzeniach

Nierówność płci wciąż widoczna jest w wynagrodzeniach za pracę. Kto najczęściej zgłasza ten problem? W jakich firmach jest zgłaszany? Czy kobiety wnioskują o wyrównanie wysokości płacy do poziomu mężczyzn?

Wysokość wynagrodzenia wpływa na powrót z macierzyńskiego

Jak wysokość wynagrodzenia kobiety wpływa na powrót z macierzyńskiego do pracy? Argumentem przemawiającym za powrotem do pracy jest również elastyczna praca (np. możliwość pracy na część etatu, praca zdalna czy elastyczne godziny pracy). Co zachęca kobiety do powrotu? Sprawdź wyniki sondażu CBOS.

PGG - podpisano porozumienie płacowe

PGG - 22 lutego 2022 roku podpisano porozumienie płacowe między związkowcami i zarządem PGG. Jakie będą wynagrodzenia górników?

Podwyżki mają na celu utrzymanie realnej wartości wynagrodzeń

Podwyżki płac mają na celu utrzymanie realnej wartości wynagrodzeń. Inflacja jest rekordowo wysoka. Wynagrodzenia również rosną.

Krótszy czas na wykorzystanie urlopu ojcowskiego

Krótszy czas na wykorzystanie urlopu ojcowskiego od sierpnia 2022 roku? Projekt nowelizacji Kodeksu pracy przewiduje skrócenie okresu na skorzystanie z urlopu dla ojca nowo narodzonego dziecka. Do kiedy ojcowie będą mogli wziąć urlop?

Styczeń 2022 - wzrost wynagrodzeń wyższy niż inflacja

W styczniu 2022 roku wzrost wynagrodzeń był wyższy niż inflacja. PIE ocenia, że podwyżka wynagrodzeń w pierwszej połowie roku będzie na poziomie 8,5%, a inflacja - 8%.

PGG - niższe wypłaty na rękę w lutym 2022

PGG - dlaczego pracownicy otrzymali niższe wypłaty na rękę w lutym 2022 roku? to efekt kumulacji dwóch wypłat - miesięcznego wynagrodzenia i czternastki.

Urlop opiekuńczy od 2022 roku – nowość w Kodeksie pracy

Urlop opiekuńczy wprowadza nowelizacja Kodeksu pracy. Może obowiązywać już od sierpnia 2022 roku. Komu i kiedy będzie przysługiwał? Ile dni można wykorzystać?

Podwyżki wynagrodzeń mają zatrzymać pracowników

Podwyżki wynagrodzeń w 2022 roku mają zatrzymać pracowników w firmie. Pracodawcy boją się odejść, gdy na obecnym rynku pracy trudno o zatrudnienie nowych pracowników.

Projekt zmian w Kodeksie pracy - konsultacje społeczne

Projekt zmian w Kodeksie pracy jest na etapie konsultacji społecznych. Jakie zmiany w prawie pracy przewiduje?

Kodeks pracy 2022 – jakie zmiany?

Kodeks pracy w 2022 roku czekają poważne zmiany. Zapowiada się prawdziwa rewolucja w urlopach i uprawnieniach rodzicielskich pracowników. Sprawdź, co się zmieni w Kodeksie pracy.

Uzasadnienie wypowiedzenia umowy na czas określony 2022

Uzasadnienie wypowiedzenia umowy na czas określony może stać się obowiązkowe już w sierpniu 2022 roku. Przewiduje to projekt zmian w Kodeksie pracy, który dostosowuje przepisy prawa pracy do dyrektyw unijnych.

Podwyżka inflacyjna w 2022 roku

Podwyżka inflacyjna będzie najczęściej przyznawaną podwyżką w 2022 roku. Ile wyniesie? Kto może liczyć na podwyżkę wyższą od inflacji? Gdzie będzie najłatwiej, a gdzie najtrudniej o wyższe wynagrodzenie?

Polski Ład - jak rozwiązać problem obniżonych wynagrodzeń?

Polski Ład przyczynił się do obniżki wynagrodzeń m.in. nauczycieli. Jakie rozwiązanie tego problemu przewiduje Ministerstwo Finansów? Jak należy rozwiązać problem obniżonych wynagrodzeń zdaniem FPP?

Zmiany w prawie pracy 2022 - nie tylko o sygnalistach i Polskim Ładzie

Zmiany w prawie pracy w 2022 roku czyli nie tylko o sygnalistach i Polskim Ładzie. Zmienia się wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę. Wchodzą w życie nowe sankcje dla pracodawców „wspierających” dłużników alimentacyjnych i nowe zasady zliczania okresów niezdolności do pracy do jednego okresu zasiłkowego. Co z dyrektywą work-life balance?

Ile zarabiają programiści?

Ile zarabiają programiści w Polsce? Okazuje się, że najwyższe zarobki mają programiści Java - nawet 23,51 tys. zł netto (umowa B2B). W jakich miastach zarabia się najlepiej?

Wzrost wynagrodzeń 2022

Wzrost wynagrodzeń za 2022 rok powinien przekroczyć 8% - Polski Instytut Ekonomiczny. rosnący popyt na pracę wpływa na podwyżki wynagrodzeń.

Obowiązek uzasadnienia wysokości płacy na żądanie pracownika

Obowiązek uzasadnienia wysokości płacy na żądanie pracownika - takie rozwiązanie zapowiada min. Anna Schmidt. Pracodawca będzie miał na to 30 dni. Będzie można również zażądać informacji na temat wynagrodzeń płci przeciwnej na podobnym lub identycznym stanowisku pracy.

Podwyżki wynagrodzeń a rosnąca inflacja

Podwyżki wynagrodzeń w 2022 r. a wciąż rosnąca inflacja - co z tego wyniknie? Czy rzeczywiście będziemy zarabiać więcej?

Ile zarabia informatyk w 2021 i 2022 r.?

Ile zarabia informatyk w 2021 i ile będzie zarabiał w 2022 r.? Wciąż trudno zrekrutować dobrego specjalistę IT. Braki kadrowe i rosnąca presja płacowa wymuszają kolejne podwyżki dla informatyków. Ile zarabiają na poszczególnych stanowiskach? Sprawdź tabelę.

Sygnalista - jakie naruszenia?

Sygnalista - kiedy firmy muszą wdrożyć zgłaszanie naruszeń? Jakie naruszenia zgłosi sygnalista? Czy będzie chroniony?

Luka płacowa w Polsce - jak zwalczyć?

Jak zwalczyć lukę płacową występującą w Polsce? Oto 3 główne rozwiązania przedstawione przez Rzecznika Praw Obywatelskich.

Urlop rodzicielski - zmiany 2022/2023

Urlop rodzicielski czekają zmiany w 2022 lub 2023 roku. Czy urlop rodzicielski będzie dłuższy o 2 miesiące? Do 2 sierpnia 2022 r. Polska musi implementować unijną dyrektywę.

Wynagrodzenie zasadnicze lekarza rezydenta 2021/2022

Ile zarabia lekarz rezydent w 2021 i 2022 r.? Wynagrodzenie zasadnicze lekarza rezydenta określa rozporządzenie Ministra Zdrowia. Sprawdź zarobki lekarzy rezydentów poszczególnych specjalizacji.

30% pracowników złoży wniosek o podwyżkę jeszcze w 2021 r.

Blisko 30% pracowników złoży wniosek o podwyżkę jeszcze w 2021 r. Chcą zarabiać więcej o 10-15%. Kto najczęściej zgłasza wniosek o podwyżkę?

Wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy - jak obliczyć?

Jak obliczyć wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy? Chodzi o sytuację przywrócenia do pracy po nieprawidłowym rozwiązaniu stosunku pracy. Oto przykład obliczeń.

Zarobki nauczycieli, policjantów i lekarzy - najczęściej sprawdzane

Zarobki nauczycieli, policjantów i lekarzy są najczęściej sprawdzane przez Polaków w wyszukiwarce Google. Okazuje się, że wynagrodzenia polityków nie są tak często wyszukiwane w Internecie.

Wyższe zarobki a dobry sen pracowników [BADANIE]

Wyższe zarobki mają wpływ na dobry sen pracowników. Jak brak snu wpływa na zdrowie? Kto śpi najlepiej, a kto najgorzej? Jakie są przyczyny problemów z nocną regeneracją?

Ochrona sygnalistów w Polsce - od kiedy nowe przepisy?

Ochrona sygnalistów w firmie - od kiedy przepisy dyrektywy unijnej zaczynają obowiązywać w Polsce? Kto może być sygnalistą? Co się zmieni?

Dyrektywa o ochronie sygnalistów w Polsce od 17 grudnia 2021 r.

Dyrektywa o ochronie sygnalistów w Polsce zacznie obowiązywać od 17 grudnia 2021 r. Czy firmy są przygotowane na jej wdrożenie?

Zarobki lekarzy, dentystów, pielęgniarek [ANALIZA]

Zarobki lekarzy, dentystów, pielęgniarek, diagnostów laboratoryjnych, położnych, fizjoterapeutów - ile zarabiają medycy? Jak wiek i płeć wpływa na wysokość wynagrodzenia?

Finansista 2021- rekrutacja, zarobki

Finansista w 2021 r. to jeden z najbardziej poszukiwanych pracowników. Jakich kompetencji szukają rekruterzy? Jakich zarobków oczekują finansiści?

Inflacja powodem podwyżek pracowników

Podwyżki pracowników będą nieuniknione. Wymusi je inflacja. Jaka będzie dynamika płac w 2022 r.?

Dyskryminacja płacowa - proponowane nowe środki zwalczania

Dyskryminacja płacowa jest niekorzystnym dla kobiet zjawiskiem. Chodzi o niższe wynagrodzenia kobiet w stosunku do zarobków mężczyzn na porównywalnych stanowiskach. Projekt ustawy o zmianie ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy oraz niektórych innych ustaw wprowadza nowe środki zwalczania dyskryminacji płacowej. Jak oceniają je eksperci?

Wyższe oczekiwania finansowe pracowników po pandemii

Wyższe oczekiwania finansowe pracowników - dlaczego po pandemii zatrudnieni chcą zarabiać więcej? Jakie zawody są najbardziej poszukiwane?

Wniosek o podwyżkę - przyznać czy zmotywować?

Wniosek o podwyżkę - czy w dobie rosnących wynagrodzeń pracodawca powinien przyznać podwyżkę? Dobrze poprowadzona rozmowa może zmotywować pracownika do pracy.

REKLAMA