Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu dodatki do wynagrodzenia. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące dodatki do wynagrodzenia.
Minimalne wynagrodzenie w 2018 r. - wpływ na świadczenia pracownicze
Aktualizacja: 31.12.2018
W 2018 r. minimalne wynagrodzenie wyniesie 2100 zł brutto. Wzrost płacy minimalnej ma wpływ na inne świadczenia związane ze stosunkiem pracy, np. na dodatek za pracę w porze nocnej, odprawy, odszkodowania. Świadczenia będą należne w wyższej wysokości, pod warunkiem że prawo do nich powstanie w 2018 r. »
Minimalne wynagrodzenie w służbie zdrowia w latach 2017-2021
Aktualizacja: 11.10.2018
Zgodnie z nową ustawą o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych - najmniej zarabiający pracownicy medyczni, otrzymają podwyżki do końca 2021 roku. Ustawa wskazuje na minimalne wynagrodzenie poszczególnych grup pracowników medycznych takich jak: pielęgniarki, lekarze czy fizjoterapeuci. »
Dodatek za pracę w porze nocnej w 2016 roku
Aktualizacja: 08.03.2016
Pracownikowi wykonującemu pracę w porze nocnej przysługuje dodatkowe wynagrodzenie za każdą godzinę pracy w porze nocnej. Wysokość dodatku będzie się różnić w poszczególnych miesiącach, w zależności od miesięcznego wymiaru godzin do przepracowania. Ile wyniesie dodatek za pracę w porze nocnej w 2016 roku? »
Dodatek za godziny nocne w 2016 roku
Aktualizacja: 19.02.2016
Dodatek do wynagrodzenia za pracę w porze nocnej przysługuje pracownikowi za każdą godzinę pracy w porze nocnej. Wysokość dodatku jest uzależniona od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w danym roku. Ile będzie wynosił w 2016 roku? »
Minimalne wynagrodzenie 2016 r. - wpływ na świadczenia pracownicze
Aktualizacja: 04.12.2015
Wynagrodzenie minimalne w 2016 r. wyniesie 1850 zł. Podwyżka płacy minimalnej spowoduje wzrost m.in. należności pracowniczych, które są od niej uzależnione, np. dodatku za pracę w porze nocnej, odprawy z tytułu zwolnień grupowych, odszkodowania za mobbing czy wynagrodzenia dla praktykanta. Ponadto minimalna wysokość wynagrodzenia ma wpływ na podstawę wymiaru składek w 2016 r. »
Aktualizacja: 06.10.2015
Premia regulaminowa jest składnikiem wynagrodzenia za pracę. Dodatkowe świadczenia dla pracowników i osób zatrudnionych na innej podstawie, np. zleceniobiorców, przyznawane najczęściej w postaci pieniężnej, co do zasady, podlegają opodatkowaniu w pełnej przyznanej wysokości. »
Nagroda dla pracownika a składki ZUS
Aktualizacja: 29.09.2015
Nagrodą jest dodatkowe, zwykle jednorazowe, wynagrodzenie pieniężne, wypłacane pracownikom za specjalne zasługi, z okazji świąt, jubileuszu firmy itp. Czy wartość nagrody pracownika podlega opodatkowaniu i oskładkowaniu? »
Jak liczyć wynagrodzenie za czas gotowości do pracy
Aktualizacja: 23.09.2015
Przy ustalaniu wynagrodzenia określonego procentowo w celu obliczenia wynagrodzenia za czas niewykonywania pracy, jeżeli pracownik był gotów do jej wykonania, stosuje się zasady obowiązujące przy ustalaniu wynagrodzenia za urlop. Kiedy pracownik pozostaje w gotowości do pracy? »
Jak rozliczyć wydatki poniesione na organizację świątecznego spotkania?
Aktualizacja: 18.12.2013
W okresie świąt większość pracodawców organizuje bożonarodzeniowe spotkania dla swoich pracowników. Jak rozliczyć wydatki związane z organizacją świątecznego spotkania. Czy przygotowane przez pracodawcę paczki świąteczne, wręczane podczas spotkania będą kosztem podatkowym? Co z odliczeniem VAT od zakupionych prezentów? »
Rząd chce dopłat dla pracowników
Aktualizacja: 17.06.2013
Rząd chce dopłat dla pracowników zagrożonych zwolnieniem przez przedsiębiorców, czego wyrazem jest projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dla pracowników i przedsiębiorców na rzecz ochrony miejsc pracy, związanych z łagodzeniem skutków spowolnienia gospodarczego lub kryzysu ekonomicznego. Rządowy projekt ustawy trafił do Sejmu 31 maja tego roku. »
Zasady rozliczania pakietów medycznych po uchwale NSA
Aktualizacja: 16.12.2011
Pracodawcy, którzy nie pobierali zaliczek na podatek od wykupionych dla pracowników pakietów medycznych i nie posiadali korzystnej dla siebie indywidualnej interpretacji, powinni rozważyć dokonanie korekty podatku. Jest to konsekwencja uchwały Izby Finansowej Naczelnego Sądu Administracyjnego, która uznała te świadczenia za opodatkowany przychód pracowników. »
Co na święta Bożego Narodzenia dla pracowników zamiast bonów?
Aktualizacja: 22.11.2011
Pracuję w księgowości firmy zatrudniającej 2 tysiące osób w kilkunastu oddziałach w Polsce. Jak co roku, zastanawiamy się, czym obdarować przed świętami Bożego Narodzenia naszych pracowników. Wcześniej korzystaliśmy z bonów podarunkowych, ale mieliśmy z nimi problemy logistyczne, np. przy rozdzielaniu wśród pracowników rozrzuconych po całym kraju. Czy można je zastąpić czymś nowocześniejszym i wygodniejszym w obsłudze? »
Składniki wynagrodzenia przysługujące do określonego terminu w podstawie wymiaru zasiłku chorobowego
Aktualizacja: 26.10.2011
Podstawę wymiaru zasiłku chorobowego ustala się z uwzględnieniem wynagrodzenia wypłaconego pracownikowi u pracodawcy, u którego przysługuje zasiłek chorobowy. Zasady ustalania podstawy wymiaru zasiłku chorobowego stosuje się również przy ustalaniu podstawy wymiaru wynagrodzenia chorobowego, zasiłku opiekuńczego, macierzyńskiego, wyrównawczego oraz świadczenia rehabilitacyjnego. »
Dodatki do wynagrodzeń w regulaminie wynagradzania
Aktualizacja: 04.10.2011
Jednostka budżetowa utworzyła regulamin wynagradzania i ustaliła w nim, że dodatki będą wypłacane pracownikom w okresie ich usprawiedliwionej nieobecności. Czy taki zapis mógł znaleźć się w regulaminie? »
Opodatkowanie opłacanego przez pracodawcę dojazdu pracownika na nieobowiązkowe badania lekarskie
Aktualizacja: 26.08.2011
Naszym pracownikom zapewniliśmy bezpłatny dojazd na obowiązkowe i nieobowiązkowe badania lekarskie. Czy w tej sytuacji u tych osób powstanie przychód do opodatkowania? »
Wniosek o odroczenie składek za XI