| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Poprzednie tematy > Kiedy wypłacić wynagrodzenie jak za urlop wypoczynkowy

Kiedy wypłacić wynagrodzenie jak za urlop wypoczynkowy

Obowiązkiem pracodawcy jest prawidłowe ustalenie wynagrodzenia za pracę. Najczęściej do jego obliczenia brane są pod uwagę stawki wynagrodzenia wskazane w umowie o pracę.

Dodatki wyrównawcze

Dodatki wyrównawcze (tabela pkt 8) stanowią różnicę między wynagrodzeniem z okresu, który poprzedza przeniesienie do innej pracy, a wynagrodzeniem, które pracownik otrzymuje po przeniesieniu. Wynagrodzenie niezbędne do ustalenia dodatku wyrównawczego oblicza się tak jak wynagrodzenie za urlop. Podstawą obliczenia dodatku jest wynagrodzenie za jeden dzień z okresu poprzedzającego przeniesienie do innej pracy. Wynagrodzenie to oblicza się następująco.

Podstawę obliczoną według zasad obowiązujących przy ustalaniu wynagrodzenia urlopowego dzielimy przez liczbę dni kalendarzowych, za które przysługiwało pracownikowi to wynagrodzenie przed przeniesieniem.

Czy można wliczać dodatek stażowy do gwarantowanego minimalnego wynagrodzenia >>

W celu obliczenia dodatku wyrównawczego za okres miesiąca wynagrodzenie za jeden dzień należy pomnożyć przez liczbę dni, za które przysługuje pracownikowi wynagrodzenie po przeniesieniu. Od tej kwoty odejmujemy wynagrodzenie po przeniesieniu.

Na podstawie ww. zasad obliczamy dodatek wyrównawczy według godzinowych stawek wynagrodzenia (lub przysługujących za inny okres krótszy niż miesiąc) oraz zmiennych składników wynagradzania przysługujących za okresy krótsze niż miesiąc.

Podstawa prawna:

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

KODEKS PRACY 2019

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Sienkiewicz, Jaroszewski, Zamroch – Radcowie Prawni Spółka Partnerska

Kancelaria oferuje kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców, jak również pomoc dla klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »