| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Możliwości rozwoju zawodowego dla studentów w branży telekomunikacyjnej – opis praktyki

Możliwości rozwoju zawodowego dla studentów w branży telekomunikacyjnej – opis praktyki

Telekomunikacja Polska, Orange i inne spółki Grupy TP od lat angażują się w inicjatywy pozwalające na budowanie wśród studentów wizerunku atrakcyjnych pracodawców. Podobnie jak wiele firm z rynku zewnętrznego, tak i Grupa TP obecna jest w ogólnopolskich konkursach, targach pracy, dniach kariery, publikacjach branżowych i studenckich.

Ruch Ambasadorski

Twoja Perspektywa to także Program Ambasadorski Grupy TP, który opiera się na ścisłej współpracy firmy z uczelniami za pośrednictwem Ambasadorów Grupy TP – studentów, wyłonionych według ściśle określonych kryteriów na partnerskich uczelniach. Rekrutacja studentów odbywała się za pośrednictwem Campus Recruitera (pracownik PSZK) oraz koordynatorów regionalnych programu (pracownicy Centrum Rozwoju Kompetencji w Regionach GTP). W III edycji Programu Ambasadorskiego uczestniczy 27 Ambasadorów Grupy TP z 13 uczelni objętych programem Twoja Perspektywa. Do zadań Ambasadorów GTP należy m.in. informowanie studentów o programie, Grupie TP, o najnowszych wydarzeniach na rynku telekomunikacyjnym, warsztatach organizowanych na uczelniach, praktykach, stażach i możliwościach rozpoczęcia pracy w spółkach GTP, a także o wielu innych ciekawych wydarzeniach.

Campus Recruiter

Campus Recruiter odgrywa rolę koordynatora Programu Ambasadorskiego oraz pierwszego punktu kontaktu z władzami uczelni, biurami karier oraz organizacjami studenckimi na partnerskich uczelniach. Zapewnia także obsługę logistyczną warsztatów oraz ich promocję na danej uczelni. Na uczelniach poza Warszawą zadania te wypełniają wyznaczeni koordynatorzy programu.

Moduł płatnych praktyk w Grupie TP wynika bezpośrednio z planów rekrutacyjnych oraz strategii biznesowej firmy. Płatne praktyki w wybranych obszarach spółek Grupy TP przeznaczone są dla finalistów i laureatów konkursu Twoja Perspektywa oraz Ambasadorów Grupy TP.

Korzyści i lekcje

W III edycji programu organizatorzy dotarli z konkursem do 2469 studentów z całej Polski. W warsztatach organizowanych na uczelniach partnerskich wzięło do tej pory udział około 600 studentów. Program Twoja Perspektywa to również budowanie zaangażowania pracowników. Łącznie w III edycji programu około 100 pracowników aktywnie włączyło się w realizację programu. Wzmocniona została także współpraca pomiędzy poszczególnymi obszarami w organizacji. Dobrym przykładem jest otwarcie Miasteczka Testowego na Politechnice Warszawskiej, podczas którego program Twoja Perspektywa wspierał Orange Labs.

Program Twoja Perspektywa pozwala na promocję spółek jako atrakcyjnych i odpowiedzialnych pracodawców, angażujących się w inicjatywy na linii firmy–sektor edukacji. Realizacja trzech edycji programu umożliwiła zbudowanie efektywnego kanału komunikacji ze studentami. Dzięki programowi zainteresowaliśmy ich życiem firmy i pobudziliśmy do działania – organizacja i promocja warsztatów oraz konkursu, utworzenie i administracja profilu na Facebooku czy też promocja programu na YouTube. Grupa TP uzyskała możliwość dotarcia do najzdolniejszych i najbardziej aktywnych studentów na kluczowych dla firmy kierunkach i uczelniach. Najlepszym z nich oferowane są praktyki oraz możliwości zatrudnienia w spółkach Grupy TP.


Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

DOKUMENTACJA PRACOWNICZA 2019

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Michał Wolny

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »