| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Liczy się jakość kształcenia

Liczy się jakość kształcenia

W najnowszych światowych rankingach uczelni biznesowych EDHEC Business School znajduje się na wysokiej pozycji. „The Economist” program MBA tej szkoły klasyfikuje wśród 50 najlepszych na świecie, a program MIM dla przyszłych menedżerów – Master in Management zdobywa 15. miejsce na międzynarodowej liście „The Financial Times”.

Razem z biznesem

EDHEC współpracuje ściśle z przedsiębiorstwami – praktykami biznesu z różnych stron świata, m.in. w ramach prowadzonych razem ze studentami projektów badawczych. Innym przykładem współpracy jest Klub Biznesu EDHEC, zrzeszający 97 członków korporacyjnych. EDHEC łączy również studentów i pracodawców, np. poprzez centra rozwoju kariery, które stanowią cenne źródło w procesie rekrutacji specjalistów o wysokich kwalifikacjach. Są też cenną pomocą w skonstruowaniu spójnego planu kariery studentów, a potem absolwentów uczelni.

EDHEC Business School to francuska uczelnia biznesowa. Obecnie ma pięć ośrodków akademickich (kampusów): w Lille, Nicei i Paryżu oraz w Londynie i Singapurze. Powstała w 1906 roku w Lille jako odpowiedź na ówczesne potrzeby wykształcenia kadry zarządzającej w przemysłowym regionie Francji. Szkoła nosiła nazwę Ecole des Hautes Etudes Industrielles, która na początku lat 50. ubiegłego wieku została przemianowana na EDHEC (École De Hautes Études Commerciales).

Dzisiaj EDHEC Business School może cieszyć się nie tylko wynikami uzyskanymi w rankingach uczelni biznesowych. Ma bowiem trzy liczące się międzynarodowe akredytacje potwierdzające wysoką jakość edukacji menedżerskiej: AACSB (the Associate to Advance Collegiate Schools of Business), EQUIS (The European Quality Impovement System) oraz AMBA (Association of MBAs).

Izabela Iwaniak

absolwentka EDHEC, menedżer PR w Eolfi Polska należącej do grupy Veolia Environnement

Pod koniec lat 90. możliwość kształcenia za granicą była o wiele bardziej ograniczona niż obecnie. Powstawały pierwsze programy we współpracy uczelni polskich z zagranicznymi. W listopadzie 1998 roku rozpoczęłam więc studia w ramach programu Mastere organizowane we współpracy UMCS w Lublinie i Ecole des Hautes Etudes Commerciales (EDHEC) w Lille. Program studiów był dość zróżnicowany, zawierał m.in. elementy prawa europejskiego i prawa spółek, rachunkowości, zarządzania, zasobów ludzkich, jakości czy marketingu, zorientowanych na specyfikę państw członków Unii Europejskiej.

Studia w EDHEC stanowiły dla mnie bogate doświadczenie w związku z zetknięciem się z innym systemem kształcenia czy też wykładowcami, z których większość pochodziła właśnie z EDHEC-u. Jednym z elementów programu Mastere była konieczność odbycia trzymiesięcznego stażu w przedsiębiorstwie, najlepiej z kapitałem zagranicznym. Ze względu na trudności towarzyszące poszukiwaniom takiego miejsca we Francji, zdecydowałam się podjąć próby w Polsce, które dość szybko zostały uwieńczone sukcesem. Rozpoczęłam staż w nowo powstającym polskim oddziale koncernu Solvay w Lublinie, działającego w sektorze przetwórstwa tworzyw sztucznych. Już po pierwszym miesiącu otrzymałam propozycję stałej pracy i wtedy to rozpoczęła się moja przygoda z PR-em, która z niewielkimi przerwami trwa do dziś.

Od początku mojej kariery zawodowej mam okazję pracować w międzynarodowych korporacjach, jak wcześniej wspomniany Solvay, czy też prawie od 10 lat w spółkach należących do francuskiego holdingu Veolia Environnement.

Ukończenie EDHEC pozwoliło mi na zdobycie bogatego doświadczenia zawodowego w międzynarodowych strukturach, gdzie na co dzień poza wymianą tzw. dobrych praktyk mogę posługiwać się językiem francuskim i angielskim. Fakt ukończenia EDHEC stanowił zawsze dużą wartość dodaną dla moich pracodawców, o czym dowiadywałam się bezpośrednio podczas procesu rekrutacji. Wynika to z faktu, że uczelnia ta cieszy się renomą we Francji i jest ważnym atutem na tamtejszym rynku pracy.

Miałam okazję zetknąć się z pracodawcami, którzy cenili rangę tej uczelni i oferowanego przez nią programu kształcenia. Choć teraz możliwości kształcenia za granicą wydają się być wręcz nieograniczone, jednak EDHEC pozostanie mi szczególnie bliski ze względu na wyjątkową atmosferę, otwartość wykładowców i ciekawy program.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron z siedzibą w Krakowie świadczy kompleksowe usługi prawne na terenie całego kraju na rzecz wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, osób fizycznych i innych podmiotów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK