| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Rekrutacja > ATS w rekrutacji, zwłaszcza tej przyjaznej

ATS w rekrutacji, zwłaszcza tej przyjaznej

ATS to jedno z tych narzędzi, bez których trudno wyobrazić dziś sobie sprawne i skuteczne zarządzanie procesami rekrutacyjnymi oraz bazą kandydatów. Oprogramowanie stworzono w celu uporządkowania tych procesów, ich skrócenia i podwyższenia skuteczności. Jak sprawdza się na co dzień? W jaki sposób wdraża się dzięki niemu zasady przyjaznej rekrutacji?

Dzięki specjalnym funkcjom systemu możliwe jest informowanie kandydatów o postępie procesu. A wszystko to dzieje się automatycznie. Właściwy system rekrutacyjny to taki, który odpowiada na potrzeby nie tylko rekruterów, lecz także kandydatów. Program do rekrutacji powinien umożliwiać dobrą komunikację ze wszystkimi kandydatami.

Chodzi przede wszystkim o to, aby kandydat wiedział, jak przebiega rekrutacja, w której zdecydował się wziąć udział. System ATS w znacznym stopniu usprawnia działania realizowane w tym zakresie. Wpływa to też na pozytywny wizerunek pracodawcy/rekrutera. Dostępne w systemach rekrutacyjnych formularze pozwalają między innymi na tworzenie ankiet skierowanych do aplikujących kandydatów. Dzięki temu możliwe jest zbadanie ich wrażenia z  przeprowadzanego przez nas procesu rekrutacyjnego , a tym samym uzyskanie niezbędnych informacji zwrotnych, które pozwolą na jego ulepszenie, zwłaszcza w kontekście wrażeń pozytywnych.

Warto również podkreślić, że system ATS nadaje się doskonale do badania nastrojów oraz potrzeb obecnych pracowników. Jak widać zatem, rola tego rodzaju systemu nie musi sprowadzać się jedynie do wspierania rekrutera w selekcji kandydatów. Oprócz działań realizowanych w ramach przyjaznej rekrutacji, znajdziemy szereg innych, niestandardowych zastosowań ATS-ów, które z całą pewnością warto wziąć pod uwagę podczas ich wdrażania do własnej organizacji.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK