| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Motywowanie > Podróże motywacyjne pracowników

Podróże motywacyjne pracowników

Podróże motywacyjne pracowników stają się coraz bardziej popularne. Czy warto w nie inwestować? Jakie korzyści mogą przynieść pracodawcy?

Fakt, że firma potrafi docenić i sowicie wynagrodzić skutecznego pracownika działa pozytywnie na lojalność całego zespołu. W Polsce bezrobocie jest przecież ogromnym problemem, więc tym bardziej pracodawca, który w ten sposób premiuje oraz motywuje do działania wzbudza szacunek. Dla nagrodzonych osób jest to dodatkowo sygnał, że zarząd firmy wiąże z nimi duże nadzieje i uważa je za ważne filary całego przedsiębiorstwa. Podobnie jest z lojalnymi klientami, którzy nierzadko bywają zapraszani do udziału w wycieczkach motywacyjnych. Zadowolony klient nie tylko będzie w przyszłości identyfikował się z firmą, ale przyprowadzi również nowych kontrahentów.

Niestandardowe rozwiązania motywujące pracowników

Inną korzyścią incentive travel dla firmy jest integracja uczestników wyjazdu, co w dalszej perspektywie wpływa na usprawnienie procesów komunikacji oraz efektywność pracy. Dla kadry zarządzającej podróż motywacyjna dostarcza też ciekawych informacji o podwładnych. Podczas różnych zajęć można wyłonić liderów, zaobserwować wzajemne relacje między pracownikami – zarówno te pozytywne, jak i negatywne.

Ważnym elementem podróży motywacyjnej są szkolenia (takie jak tu http://www.szkolenia24h.pl), które uczestnicy traktują najczęściej jako miły, choć obowiązkowy przerywnik pomiędzy kolejnych atrakcji. Zdobywanie nowych umiejętności i doskonalenie zawodowe połączone z aktywnym wypoczynkiem przynoszą znakomite efekty nie tylko w postaci zwiększonych kwalifikacji wybranych pracowników, ale i w budowaniu pozytywnej atmosfery w zespole czy większego zaangażowania w sprawy firmy.

Na koniec warto wspomnieć, jak wyglądają incentive travel. Firmy, które zajmują się tym odłamem przemysłu spotkań są bardzo elastyczne - nie tylko proponują własne rozwiązania, ale i "szyte na miarę", czyli dostosowane do wymagań i budżetu firmy. Wśród gotowych propozycji znajdziemy zarówno oferty z Polski, jak i wybiegające poza granice naszego kraju – z Hiszpanii, Włoch, Turcji, Singapuru, Kenii, Japonii czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W tym przypadku jedynym ograniczeniem jest budżet, jaki zarząd wygospodarował na zorganizowanie wyjazdu. Wśród propozycji podróży motywacyjnych uwagę zwracają na przykład wyjazdy na zawody sportowe, takie jak Formuła 1, Moto GP, piłkarska Liga Mistrzów, skoki narciarskie czy mecze NBA. Inne ciekawe propozycje to koncerty znanych artystów i festiwale muzyczne, festyny (np. Oktoberfest), safari, udziały w pokazach mody, rejsy po Karaibach, rajdy samochodami terenowymi czy lot balonem.

Posiadanie wykwalifikowanej i zaangażowanej kadry jest jednym z najważniejszych atutów wpływających na pozycję firmy na rynku. Podróż motywacyjna to doskonałe narzędzie do tego, by należycie zadbać o te elementy.

Motywacja pozafinansowa

***

Na podstawie książki „Przemysł Spotkań – wiedza, produkt, motywacja” Krzysztofa Celucha.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W DOKUMENTACJI PRACOWNICZEJ 2019

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Biernacki

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »