| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Motywowanie > Freelancer człowiekiem sukcesu?

Freelancer człowiekiem sukcesu?

Wizja braku konieczności pracowania dla kogoś napawa optymizmem, podobnie jak możliwość zawodowego organizowania sobie czasu we własnym zakresie. Czy jednak aby na pewno freelancing to jedynie zalety?

Rozkręcaj się sukcesywnie

Spokojnie, freelancing to nie tylko ryzyko i wady. Jedną spośród licznych zalet takiego sposobu zorganizowania pracy jest fakt, że można pogodzić przybieranie się do biznesu z regularnym etatem. Dobrze jest też już na początku snucia wielkich planów, zrobić sobie próbę sił we freelancingu mniej „zorganizowanym”, czyli przejrzeć portale dla „wolnych strzelców”, określić, jakie jest zapotrzebowanie na ludzi z naszej branży, a nawet pokusić się o wystawienie ogłoszenia i poczekać na ewentualny odzew. Dobry trener, poważnie myślący o organizowaniu szkoleń pod własnym szyldem, może też w międzyczasie dokształcić się, samodzielnie korzystając z możliwości uczestnictwa w kursach, których autorami są rozchwytywani trenerzy-freelancerzy. To dobra okazja, by „podpatrzeć” techniki rywala-nauczyciela, które zapewne przyczyniły się do jego sukcesu.

Zobacz także: Inteligentne zarządzenie emocjami

Freelancing nie dla wszystkich

Freelancerem może być każdy. Nie wszystkim uda się jednak osiągnąć odpowiednie wyniki, pozwalające na utrzymanie się na rynku. Niezbędne będą tu - dużo większe niż podczas pracy na rzecz kogoś - zaangażowanie, odporność na stres, umiejętność dobrego zorganizowania sobie czasu czy pozyskania wartościowych kontaktów.

Dobry „wolny strzelec” to też osoba, która stawia na samorozwój i nie dopuszcza do sytuacji, kiedy w umiejętnościach i praktyce miałaby wyprzedzić ją konkurencja. Zwłaszcza w przypadku braków odpowiednich cech charakteru u szkoleniowców może okazać się, że nacisk na doskonalenie nie tylko będzie zbyt silny, ale też może nawet zabraknie na niego czasu.

Freelancer - mit człowieka sukcesu?

Wizja szczęśliwego, bogatego freelancera bez problemów to mit. Wielu, rzecz jasna, udaje się osiągnąć to, co sobie założyli. Trzeba jednak mieć świadomość, że jest to efekt długotrwałej, żmudnej pracy nad sobą (w szerokim sensie), a nie oczywista konsekwencja i prawidłowość wynikająca z takiego, a nie innego sposobu organizowania sobie pracy. Ostatecznie wszystko jest dla ludzi - tyle, że nie wszystko dla wszystkich. 

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Sadkowski i Wspólnicy

Sadkowski i Wspólnicy Spółka Komandytowa - to kancelaria prawna z dwunastoletnim doświadczeniem na rynku.  Ponad siedemdziesięcioosobowy zespół kancelarii tworzą doświadczeni radcy prawni, adwokaci i doradcy podatkowi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK