| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > ZUS > Informacje ogólne > PUE ZUS już działa

PUE ZUS już działa

Platforma Usług Elektronicznych ZUS już funkcjonuje. Za pośrednictwem PUE można m.in. sprawdzić przez internet swoje dane zapisane na indywidualnym koncie w ZUS, śledzić stan swoich spraw i otrzymywać powiadomienia e-mail lub sms, rezerwować wizyty w placówce ZUS.

15 czerwca 2012 roku Minister Pracy dokonał w Łodzi, w obecności Prezesa ZUS, symbolicznego pierwszego zalogowania do Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. A już 13 czerwca 2012 r. w Sejmie odbyła się oficjalna prezentacja PUE, podczas której posłowie i senatorowie mogli zaufać profil na rządowym e-PUAP-ie i założyć profil na portalu PUE.

PUE to zestaw nowoczesnych e-usług dla wszystkich klientów ZUS. Dzięki niemu wiele spraw klienci będą mogli zrealizować przez Internet, bez potrzeby wychodzenia z domu.

49,00 złKodeks pracy 2014 z komentarzem

Chcesz otrzymywać więcej aktualnych informacji? Zapisz się na newsletter

Do czego przyda się PUE ZUS

Każdy użytkownik po zalogowaniu do PUE ZUS może już:

  • - sprawdzić swoje dane zapisane na indywidualnym koncie w ZUS,
  • - śledzić stan swoich spraw i otrzymywać powiadomienia e-mail lub sms,
  • - rezerwować wizyty w placówce ZUS.

Profil PUE został podzielony na poszczególne panele, które ułatwiają załatwienie spraw:

  • ubezpieczonych - gdzie można sprawdzić stan konta ubezpieczonego, informacje o ubezpieczeniach, do których został zgłoszony ubezpieczony i składkach, które wpłacił za niego pracodawca,
  • świadczeniobiorców - gdzie można sprawdzić informacje o przyznanych i wypłacanych świadczeniach (emeryturach, rentach, zasiłkach),
  • płatników składek - gdzie sprawdzimy należne składki i wpłaty oraz informacje o zgłoszonych do ubezpieczeń.

Polecamy: Monitor prawa pracy i ubezpieczeń

Za pomocą dedykowanego małym i średnim przedsiębiorcom modułu e-płatnik można zgłaszać osoby do ubezpieczeń, rozliczyć składki za siebie i za pracowników, unikając przy tym błędów, gdyż e-płatnik będzie automatycznie zasilany danymi o płatniku składek, zgromadzonymi w ZUS.

PUE to także inne funkcjonalności tj.:

Centrum Obsługi Telefonicznej (numer 801400 987 oraz 22560 16 00) gdzie można zasięgnąć informacji, zarezerwować wizytę w placówce czy złożyć te wnioski, które nie wymagają podpisu elektronicznego,

oraz System Kierowania Ruchem - na salach obsługi klientów umieszczone zostały biletomaty, z których pobiera się bilet kierujący do właściwego stanowiska, dodatkowo na ścianach zamieszczone są ekrany multimedialne wskazujące i przyzywające klienta do określonego stanowiska. SKR daje też możliwość rezerwacji wizyty w placówce ZUS przez Internet.

Wkrótce w oddziałach ZUS pojawią się również specjalne „zusomaty”, za pomocą, których każdy klient niemający dostępu do komputera będzie miał dostęp do swojego profilu na portalu PUE. Zusomaty umożliwią też składanie wszelkich papierowych dokumentów już po zamknięciu placówki ZUS.

By móc skorzystać z tej formy usług, należy zarejestrować się na portalu www.pue.zus.pl i potwierdzić profil zaufany PUE lub profil zaufany e-PUAP, który przyda nam się dodatkowo w kontaktach z innymi urzędami.

Forum Kadry

avatar

2014-05-01 14:30 Zgłoś

ostatnie moje dane sa z 2012 roku a mamy juz 2014,zwykła ściema

avatar

2014-04-02 04:16 Zgłoś

W Zakladzie Usług Społecznych nie ma ludzi uczciwych , a są tylko same dziwki które wykanczaqją starszych ludzi po 60-tym roku zycia . Tak jest w mojej sprawie bo oni działają na polecene MAFII która im to zleca nie sprawdzając prawdy danego człowieka .Bo mi jedna osoba z mafi, powiedziała ze ludzi którzy mają 60 lat to trzeba ich likwidować i tak się dzieje , BO to jest Zakład Morderczyń Społecznych , bo już mnie wykańczają ponad 10 lat. Bo 15 lat temu nie chciała pomóc ;Policja , Prokuratura , Sądy i nawet słydzy samego Pana Boga . Taka jest u nasz w Polsce Sprawiedliwość .Chyba czas odejść do innego świata bo tam już nikt nie szkodzi. I chyba tak się stanie , bo nie ma się za co leczyć .

avatar

2014-03-31 22:20 Zgłoś

Jak założyć tam profil dla fundacji? (lub spółki itp., a nie osoby fizycznej?)

HITY INFORU

TERMINARZ

SIE01
TydzieńPWŚCPSN
3128293031123
3245678910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031

Narzędzia kadrowego

Eksperci infor.pl

Rafał Dybka

Aplikant adwokacki, specjalista w dziedzinie prawa nieruchomości, prawa budowlanego oraz podatkowego.

Zostań ekspertem Infor.pl »