| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wynagrodzenie > Premie i nagrody > Opieka medyczna jako bezgotówkowy system motywowania

Opieka medyczna jako bezgotówkowy system motywowania

Oczywiste jest, że nic tak nie motywuje pracownika do pracy, jak dodatkowe pieniądze wypłacone w postaci premii lub nagrody. W czasach kryzysu pracodawcy szukają jednak innych metod premiowania, które mają szansę się sprawdzić.

Chyba dla nikogo nie jest tajemnicą, że polska publiczna służba zdrowia jest na zdecydowanie zbyt niskim poziomie i wymaga wielu reform. Kolejne rządy mają wiele pomysłów na poprawę sytuacji, jak dotychczas kończą się one fiaskiem. Taka sytuacja to wymarzony start dla wszelkich prywatnych przychodni, szpitali czy specjalistycznych poradni, które za dodatkową opłatą są w stanie zaproponować nam nie tylko wyższy standard usług medycznych, ale także poświęcić swój czas i zaangażowanie aby nas rzeczywiście wyleczyć. I pomimo, iż w wielu krajach prywatne kliniki funkcjonują na równi z publicznymi, o tyle w Polsce sytuacja staje się na tyle trudna, że do większości specjalistów po prostu trzeba zgłosić się prywatnie.

Czy zatem opłacenie pracownikowi prywatnej opieki medycznej może go zachęcić do pracy? Zdecydowanie TAK!

Porównaj: Dodatki

Prywatne usługi medyczne najczęściej oferowane są przez prywatne kliniki w tzw. pakietach. Zazwyczaj jest ich kilka, i w zależności od ceny, w jego skład mogą wchodzić różne usługi medyczne. Oczywiście im wyższa cena tym większa ilość usług w pakiecie.

Przeczytaj także: Zwolnienia na opiekę nad chorą córeczką

Jeżeli pracodawca chce wprowadzić dodatkowe pakiety medyczne dla wszystkich pracowników, wtedy konieczne będzie wprowadzenie odpowiednich zapisów do regulaminu wynagradzania. Jeżeli takiego regulaminu nie ma, to wtedy odpowiednie zapisy będą musiały znaleźć się w umowie o pracę. To samo dotyczy sytuacji, kiedy pracodawca chce zakupić takie pakiety tylko wybranej grupie pracowników.

Możliwość korzystania z dodatkowych usług medycznych jest przychodem pracownika podlegającym opodatkowaniu podatkiem od osób fizycznych.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Zespół Doradców Podatkowych Jacek Czernecki Spółka z o.o.

Spółka Doradztwa Podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK