| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wynagrodzenie > Odprawy > Czy po rozwodzie otrzymam odprawę?

Czy po rozwodzie otrzymam odprawę?

Byłam po rozwodzie z moim mężem. Mój były mąż zmarł. Czy należy mi się po nim odprawa pośmiertna?

Odprawa pośmiertna przysługuje rodzinie w razie śmierci osoby bliskiej. Osoba po której przysługuje odprawa musi w chwili śmierci pozostawać w stosunku pracy.

Prawo do odprawy przysługuje:

  • małżonkowi
  • innym członkom rodziny.

Małżonek zmarłego pracownika nie musi spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby móc otrzymać od pracodawcy odprawę. Za małżonka pracownika uznaje się osobę, która pozostawała z pracownikiem w związku małżeńskim w chwili śmierci. Za małżonka uważa się również osobę pozostającą w separacji z pracownikiem.

Zobacz serwis: Premie i nagrody

Rozwiedziony nie ma prawo do odprawy pośmiertnej po swoim byłym małżonku. Oznacza to, że nie ma Pani prawa do odprawy pośmiertnej w związku ze śmiercią Pani byłego męża.

Podstawa prawna: Art. 93 Kodeksu pracy

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Rozwiedziony nie ma prawo do odprawy pośmiertnej po swoim byłym małżonku.
Rozwiedziony nie ma prawo do odprawy pośmiertnej po swoim byłym małżonku.

PIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria RK Legal

Od 10 lat wspieramy biznes naszych klientów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK