| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wynagrodzenie > Dodatki > Dodatek za nadgodziny kierownika

Dodatek za nadgodziny kierownika

Sprawuje funkcje kierownicze w moim zakładzie pracy. Wiąże się to często z pozostawaniem po godzinach. Czy mogę liczyć na jakieś pieniądze w związku z tym. 

Pracownikom zarządzającym w imieniu pracodawcy zakładem pracy oraz kierownikom wyodrębnionych komórek organizacyjnych, nie przysługuje dodatek za prace w nadgodzinach.

Pracownikami, którym ze względu na kierownicze stanowiska nie przysługuje dodatek są:

  • pracownicy kierujący jednoosobowo zakładem pracy,
  • ich zastępców,
  • pracowników wchodzących w skład kolegialnego organu zarządzającego zakładem,
  • księgowych.

Zobacz: Czy przysługuje mi dodatek za pracę w nocy?

Osoby takie nie otrzymują wynagrodzenia oraz dodatku za pracę w nadgodzinach, gdy w razie konieczności wykonują pracę w nadgodzinach.

W przypadku, kiedy kierownik musi regularnie, z przyczyn od siebie niezależnych pracować dłużej, pracodawca musi mu wypłacić odpowiednie wynagrodzenie.

Zobacz serwis: Wysokość wynagrodzenia

Podstawa prawna: Art. 151 (1), Art.128 par.2 Kodeksu pracy

Narzędzia kadrowego

POLECANE

SKŁADKI ZUS

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Deloitte

Audyt, konsulting, zarządzanie ryzykiem, doradztwo finansowe i podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »