| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wynagrodzenie > Dodatki > Zwrot kosztów dojazdu do pracy

Zwrot kosztów dojazdu do pracy

Pracodawca może przyznać swoim pracownikom zwrot kosztów dojazdu do pracy. Dodatkowe świadczenia w postaci zwrotu kosztów dojazdu do pracy podlegają opodatkowaniu podatkiem od osób fizycznych.

Zaznaczyć należy, iż pracodawca ma dowolność w sposobie przyznawania świadczeń w związku ze zwrotem pracownikom kosztów dojazdu do pracy. Może zdecydować się na dopłatę, której wysokość uzależniona będzie od odległości jaką każdy z pracowników musi pokonać, bądź też na dopłatę jednakowej wysokości dla każdego z pracowników w formie ryczałtu. Niezależnie od tego jaką formę świadczeń pracodawca wybierze, będzie musiał odprowadzić od nich podatek dochodowy. Pracodawca może również zapewnić pracownikom dowóz do pracy. Takie świadczenie również podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym.

Istnieją przepisy szczególne, które wprowadzają zwolnienie z obowiązku podatkowego w przypadku zwrotu kosztów dojazdu do pracy niektórych grup zawodowych. Zwolnienie takie przewidują między innymi przepisy o Prokuraturze, Policji, Straży granicznej oraz o ustroju sądów powszechnych, w stosunku do sędziów.

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

reklama

Narzędzia kadrowego

POLECANE

PRAWO PRACY DLA RODZICÓW

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

WYDARZENIA

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »