| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Ogólnopolski Kongres Prawa pracy „Prawo pracy 2017/2018 – kluczowe nowelizacje 2017 oraz planowane zmiany w 2018” - 19 i 20 października w Warszawie

Ogólnopolski Kongres Prawa pracy „Prawo pracy 2017/2018 – kluczowe nowelizacje 2017 oraz planowane zmiany w 2018” - 19 i 20 października w Warszawie

Rok 2017 to kolejny rok zmian w prawie pracy. 19 i 20 października w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Kongresu Prawa Pracy, który będzie idealną okazją do podsumowania kluczowych nowelizacji wprowadzonych w 2017 roku oraz omówienia planowanych zmian w 2018 roku. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

OGÓLNOPOLSKI KONGRES PRAWA PRACY

„Prawo pracy 2017/2018 – kluczowe nowelizacje 2017 oraz planowane zmiany w 2018”

– już w październiku w Warszawie!

Kongres skierowany jest do specjalistów działów HR, pracowników działów kadr i płac, księgowości oraz członków zarządów firm.

Pierwszego dnia Kongresu odbędzie się konferencja, podczas której poruszane będą zagadnienia takie jak:

  • Największe problemy praktyczne ze stosowaniem minimalnego wynagrodzenia u zleceniobiorców oraz kontrole PIP w tym zakresie po 1 stycznia 2017 r.
  • Obowiązek wydania świadectwa pracy z zachowaniem wymaganych procedur i terminów po nowelizacjach w styczniu i czerwcu 2017 r., praktyczna wykładnia dotycząca kwestii wątpliwych oraz dalsze, planowane zmiany
  • Zmiana przepisów prawa w zakresie ochrony danych osobowych w 2018 r. – więcej obowiązków dla pracodawców i praw dla pracowników
  • Zmiany zasad korzystania przez pracowników z ochrony przedemerytalnej od 1 października 2017 r.
  • Planowana od 1 czerwca 2018 r. elektronizacja akt osobowych – czy przyniesie efekty?
  • Zmiany w przepisach dotyczących zatrudniania pracowników tymczasowych - konieczność czy dalsze utrudnienia dla pracodawców?

Będą one omawiane w kontekście funkcjonowania polskich firm, w oparciu o przykłady z codziennej praktyki. Po każdej prelekcji przewidziany jest blok „PYTANIE DO PRELEGENTA”, podczas którego każdy z uczestników będzie mógł zadać pytanie prowadzącemu i wyjaśnić nurtujące go kwestie.

Na konferencji zabiorą głos zaproszeni eksperci-praktycy, m.in. Monika Frączek były pracownik Departamentu Prawa Pracy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz były pracownik Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego Łukasz Prasołek.

Drugiego dnia odbędzie się warsztat poświęcony tematyce czasu pracy z uwzględnieniem planowanych zmian w 2018 r. W trakcie szkolenia słuchacze będą mieli możliwość praktycznej analizy licznych przykładów problematycznych sytuacji związanych z planowaniem i rozliczaniem czasu pracy. Spotkanie poprowadzi Monika Frączek.

Organizatorem kongresu jest firma Grupa Most Wanted! Sp. z o.o., od  lat wspierająca  polskich i zagranicznych klientów w zakresie rekrutacji i selekcji personelu, oraz doradztwa w obszarze Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy „Prawo pracy 2017/2018 – kluczowe nowelizacje 2017 oraz planowane zmiany w 2018”
Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy „Prawo pracy 2017/2018 – kluczowe nowelizacje 2017 oraz planowane zmiany w 2018”

Koszty podatkowe – wyłączenia i ograniczenia (PDF)14.90 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Siwicka

Partner Zarządzający w Grupa HR Masters, trener biznesu i executive coach. HR Biznes Partner, z kilkunastoletnią praktyką prowadzenia własnego biznesu. Praktyk HR realizujący projekty z następujących obszarów: planowanie procesów HR, wdrożenia modeli kompetencyjnych, programy rozwojowe czy audyty personalne. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie doradcze i trenerskie. W swojej pracy kładzie nacisk na badanie efektywności wszelkich procesów z obszaru polityki personalnej. Uważa, że wszelkie procedury są dla ludzi a nie ludzie dla procedur. W swoich projektach skupia się na realnych korzyściach zarówno dla organizacji jak i pracowników. Wierzy w ludzi i efektywność działań rozwojowych. Śledzi trendy na rynku i w branży – jest nastawiona na innowacyjność i działanie. Współpomysłodawczyni portalu HRPolska.pl, który powstał z zamiłowania do branży HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK