| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Ogólnopolski Kongres Prawa pracy „Prawo pracy 2017/2018 – kluczowe nowelizacje 2017 oraz planowane zmiany w 2018” - 19 i 20 października w Warszawie

Ogólnopolski Kongres Prawa pracy „Prawo pracy 2017/2018 – kluczowe nowelizacje 2017 oraz planowane zmiany w 2018” - 19 i 20 października w Warszawie

Rok 2017 to kolejny rok zmian w prawie pracy. 19 i 20 października w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Kongresu Prawa Pracy, który będzie idealną okazją do podsumowania kluczowych nowelizacji wprowadzonych w 2017 roku oraz omówienia planowanych zmian w 2018 roku. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

OGÓLNOPOLSKI KONGRES PRAWA PRACY

„Prawo pracy 2017/2018 – kluczowe nowelizacje 2017 oraz planowane zmiany w 2018”

– już w październiku w Warszawie!

Kongres skierowany jest do specjalistów działów HR, pracowników działów kadr i płac, księgowości oraz członków zarządów firm.

Pierwszego dnia Kongresu odbędzie się konferencja, podczas której poruszane będą zagadnienia takie jak:

  • Największe problemy praktyczne ze stosowaniem minimalnego wynagrodzenia u zleceniobiorców oraz kontrole PIP w tym zakresie po 1 stycznia 2017 r.
  • Obowiązek wydania świadectwa pracy z zachowaniem wymaganych procedur i terminów po nowelizacjach w styczniu i czerwcu 2017 r., praktyczna wykładnia dotycząca kwestii wątpliwych oraz dalsze, planowane zmiany
  • Zmiana przepisów prawa w zakresie ochrony danych osobowych w 2018 r. – więcej obowiązków dla pracodawców i praw dla pracowników
  • Zmiany zasad korzystania przez pracowników z ochrony przedemerytalnej od 1 października 2017 r.
  • Planowana od 1 czerwca 2018 r. elektronizacja akt osobowych – czy przyniesie efekty?
  • Zmiany w przepisach dotyczących zatrudniania pracowników tymczasowych - konieczność czy dalsze utrudnienia dla pracodawców?

Będą one omawiane w kontekście funkcjonowania polskich firm, w oparciu o przykłady z codziennej praktyki. Po każdej prelekcji przewidziany jest blok „PYTANIE DO PRELEGENTA”, podczas którego każdy z uczestników będzie mógł zadać pytanie prowadzącemu i wyjaśnić nurtujące go kwestie.

Na konferencji zabiorą głos zaproszeni eksperci-praktycy, m.in. Monika Frączek były pracownik Departamentu Prawa Pracy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz były pracownik Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego Łukasz Prasołek.

Drugiego dnia odbędzie się warsztat poświęcony tematyce czasu pracy z uwzględnieniem planowanych zmian w 2018 r. W trakcie szkolenia słuchacze będą mieli możliwość praktycznej analizy licznych przykładów problematycznych sytuacji związanych z planowaniem i rozliczaniem czasu pracy. Spotkanie poprowadzi Monika Frączek.

Organizatorem kongresu jest firma Grupa Most Wanted! Sp. z o.o., od  lat wspierająca  polskich i zagranicznych klientów w zakresie rekrutacji i selekcji personelu, oraz doradztwa w obszarze Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy „Prawo pracy 2017/2018 – kluczowe nowelizacje 2017 oraz planowane zmiany w 2018”
Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy „Prawo pracy 2017/2018 – kluczowe nowelizacje 2017 oraz planowane zmiany w 2018”

Polish your HR English 2 Angielski (nie) tylko dla HR –owca49.90 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Nasz Świat

Portal dla Polaków we Włoszech

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK