| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Dostęp do e-usług ZUS przez bank

Dostęp do e-usług ZUS przez bank

Dostęp do elektronicznych usług Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie można uzyskać załatwiając sprawy w banku. Za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS będzie można złożyć wniosek o 500 zł na dziecko.

Już wkrótce dostęp do elektronicznego serwisu usługowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie można uzyskać załatwiając sprawy w banku. Bank PKO BP będzie mógł uwierzytelnić każdego swojego klienta, który zechce zarejestrować profil na Platformie Usług Elektronicznych.

- To dla nas niezwykle istotne, że duża grupa klientów będzie mogła uzyskać dostęp do naszych e-usług za pośrednictwem swojego banku - stwierdził, podpisując porozumienie o współpracy Radosław Stępień, wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Polecamy: Ustawa zasiłkowa 2016 z komentarzem (PDF)

Zgodnie z zawartym 8 marca porozumieniem PKO BP za pośrednictwem swojego serwisu bankowości elektronicznej będzie przekazywał do Zakładu dane klientów, którzy zechcą zarejestrować profil na Platformie Usług Elektronicznych, a które to dane są niezbędne do uwierzytelnienia danej osoby w ZUS. Obie instytucje gwarantują przy tym pełne bezpieczeństwo procesu wymiany danych, a tym samym pełne bezpieczeństwo samych danych osobowych.

Zawarte porozumienie ma związek z realizacją programu "500+" i możliwością składania wniosków o wypłatę świadczenia wychowawczego za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Już od 1 kwietnia każda osoba posiadająca swój profil na PUE będzie mogła złożyć elektroniczny wniosek o "500+".

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest otwarty na współpracę przy rejestrowaniu profili PUE z innymi chętnymi bankami.

Zadaj pytanie na FORUM!

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria JKP Adwokaci we Wrocławiu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK