| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Zatrudniałeś ponad 5 pracowników? Musisz wysłać PIT-11 i PIT-4R jako e-deklarację

Zatrudniałeś ponad 5 pracowników? Musisz wysłać PIT-11 i PIT-4R jako e-deklarację

PIT-11 oraz PIT-4R sporządzane przez pracodawców za więcej niż 5 osób należy dostarczyć do urzędów skarbowych elektronicznie. Ten wymóg na płatników PIT nakładają przepisy ustaw obowiązujących już drugi rok. PIT-11, PIT-4R oraz inne druki podatkowe związane z rozliczeniami rocznymi muszą więc zostać sporządzone jako e-deklaracje. Warto skorzystać przy tym z narzędzia e-pity Płatnika – pierwszego w Polsce programu do kompleksowej elektronicznej obsługi PIT-11, PIT-8C, PIT-40 i 4R.

Deklaracje PIT-4R należy złożyć do 1 lutego 2016 r., a PIT-11 do 29 lutego 2016 r.

Płatnik, który zatrudnia więcej niż 5 osób (pracowników, zleceniobiorców, menedżerów itd.) nie może tych druków PIT wysyłać inaczej niż jako e-deklaracje. Pomocny przy ich sporządzeniu może się okazać program do PIT-11, PIT-4R i innych druków wystawianych przez płatnika współpracujący z bramką Ministerstwa Finansów.

e-pity Płatnika pozwalają na wczytywanie danych firmy i pracowników z najpopularniejszych programów finansowo-kadrowych oraz na zbiorcze przesyłanie PIT-ów przez Uniwersalną Bramkę Dokumentów (UBD). Dla płatnika PIT istotna jest jednak nie tylko wysyłka e-deklaracji do urzędu skarbowego. Ważne również, by sprawnie dostarczyć druk PIT-11 oraz PIT-8C czy PIT-40 pracownikowi lub innemu zatrudnionemu. Nie ma obecnie obowiązku, by druki PIT dostarczać pracownikom na papierze. W efekcie pracodawca i pracownik mogą uzgodnić, że np. najpopularniejsza e-deklaracja - PIT-11 będzie doręczona elektronicznie. Również i te udogodnienia posiada program e-pity Płatnika. Co więcej, dostępna jest w nim również możliwość przekazania e-deklaracji nie tylko na adres e-mail pracownika, ale również za pomocą profilu pracownika stworzonego specjalnie dla niego na portalu www.odbierz-pit.pl. Dzięki temu pracownik może zalogować się swoim indywidualnym hasłem na profilu i odebrać PIT-11, PIT-8C czy PIT-40.

Pracodawco – e-deklarację wyślij też, gdy zatrudniasz mniej niż pięciu pracowników

Jeżeli pracodawca nie wyśle druku PIT-11, PIT-8C lub PIT-40 elektronicznie, to musi tego dokonać w formie tradycyjnej, nie później niż do 1 lutego 2016 r. Wybierając zatem tryb dostarczania druku do urzędu skarbowego online, płatnik PIT przedłuża czas, jaki posiada na spełnienie swoich obowiązków.

e-pity Płatnika  można pobrać ze strony http://www.platnik.e-pity.pl w wersji instalacyjnej na komputer lub skorzystać z wypełniania PIT-ów bezpośrednio w wersji on-line.

e-pity Płatnika – Wystaw, Wyślij, Dostarcz

Producentem programu e-pity Płatnika jest firma e-file sp. z o.o.

Działająca od 2009 roku spółka jest producentem profesjonalnych aplikacji biznesowych oraz programów wykorzystujących rozwiązania informatyczne do ułatwiania codziennego życia. 

Główne działania e-file koncentrują się na elektronicznym wypełnianiu formularzy. Z poprzednich edycji programu e-pity – aplikacji do wypełniania deklaracji PIT – skorzystało ponad 10 000 000 podatników. 

Hasłem przewodnim firmy e-file jest e-life, a jej celem budowanie prostych i funkcjonalnych aplikacji, które sprawdzają się na co dzień.
Więcej na: www.e-file.pl

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Aktualizacja: 27.01.2016

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

epity
epity

Koszty podatkowe – wyłączenia i ograniczenia (PDF)14.90 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Różyk

ekspert ds. oceny ryzyka w transporcie, prawa przewozowego i ubezpieczeń transportowych CDS Kancelaria Brokerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK