| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > ZUS rozesłał informacje o stanie konta ubezpieczonego

ZUS rozesłał informacje o stanie konta ubezpieczonego

ZUS poinformował o zakończeniu wysyłki ponad 20 mln "Informacji o stanie konta ubezpieczonego w ZUS". Z informacji można się dowiedzieć o tym, ile jest odłożonych i zwaloryzowanych składek.

Niecałe trzy miesiące wystarczyły na wysyłkę blisko 20,1 mln "Informacji o stanie konta ubezpieczonego w ZUS". W piątek, 28 sierpnia z Zakładu wyszły ostatnie listy do osób ubezpieczonych.

- To olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne. Na rynku pocztowym taka liczba korespondencji wysyłanej przez jedną instytucję to rzadkość. Nam udało się jednak wydrukować i wysłać wszystkie listy przed terminem granicznym jaki przewidywała Ustawa i jaki sobie postawiliśmy  - mówi Michał Jonczynski, wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zobacz: Specjalni doradcy ZUS od sierpnia 2016 r. - układy ratalne

Wysyłka "Informacji o stanie konta ubezpieczonego w ZUS" rozpoczęła się w drugiej połowie czerwca. Korespondencja trafiła do wszystkich osób, które choć przez chwilę podlegały ubezpieczeniom społecznym i mają zaksięgowane składki na indywidualnym koncie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Z listu mogli się dowiedzieć o tym, ile mają już odłożonych i zwaloryzowanych składek, ile ich wpłynęło w ostatnich dwóch latach, w rozbiciu na poszczególne miesiące.

W korespondencji znalazła się informacja o kwocie przelanej do OFE i zaksięgowanej na drugofilarowym subkoncie w ZUS. Dodatkowo osoby, które ukończyły 35 lat w "Informacji o stanie konta" mają podaną, w dwóch wariantach, wysokość hipotetycznej emerytury. Pierwszy wariant to kwota jaką można byłoby otrzymać za już zgromadzone składki, a drugi - w chwili osiągnięcia wieku emerytalnego. Wyliczając świadczenie w tym drugim wariancie, ZUS uzupełnia kwotę zebranych już składek o hipotetyczną kwotę składek jakie jeszcze możemy zebrać - jest to średnia z dotychczasowych lat aktywności zawodowej.

Rekomendowany produkt: Komplet – Prawo Pracy i ZUS

-Warto czytać "Informację o stanie konta" i warto dokładnie sprawdzać zapisane w niej kwoty. To wszakże nasza przyszłość - mówi Ewa Kosowska, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń i Składek ZUS.

reklama

Narzędzia kadrowego

POLECANE

UMOWY ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Okurowski

Specjalista od nowoczesnych technologii zarówno samochodowych jak domowych. Wyjątkowy znawca nawigacji samochodowych, systemów multimedialnych, car audio i aplikacji mobilnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »