| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Zmiany dotyczące zatrudniania socjalnego

Zmiany dotyczące zatrudniania socjalnego

Zmiany dotyczące zatrudniania socjalnego zostały przyjęte przez Sejm podczas drugiego dnia 98. posiedzenia izby. Będą ułatwienia i zachęty dla uczestników integracji w klubach i centrach integracji społecznej.

Nowelizacja ustawy o zatrudnieniu socjalnym

W porządku obrad pierwszego dnia 98. posiedzenia Sejmu znalazło się drugie czytanie poselskiego projektu nowelizacji ustawy o zatrudnieniu socjalnym. Drugiego dnia projekt został przyjęty przez Sejm. Projekt m.in. umożliwia udział w zajęciach integracyjnych w klubach i centrach integracji społecznej osobom dotkniętym problemem uzależnienia, które nigdy nie odbyły terapii, osób współuzależnionych oraz zagrożonych uzależnieniem.

Centrum Integracji Społecznej

Ponadto projekt zmienia niektóre wymogi dotyczące przyznania i przedłużania statusu Centrum Integracji Społecznej, zakresu działań realizowanych przez Centrum, zasad finansowania działalności Centrum, zasad zatrudniania i warunków pracy pracowników Centrum.

Kluby Integracji Społecznej

W projekcie zaproponowano także zmiany zakresu działań realizowanych przez kluby integracji społecznej, zasad finansowania działań i obowiązków sprawozdawczych klubów.

Redakcja poleca produkt: KODEKS PRACY 2015 z komentarzem + CD

Rada Zatrudnienia Socjalnego

Projekt przewiduje także utworzenie Rady Zatrudnienia Socjalnego jako organu opiniodawczo-doradczego w sprawach zatrudniania socjalnego. Zakłada również rozszerzenie kręgu podmiotów uprawnionych do założenia spółdzielni socjalnej.

Prace nad nowelizacją

W nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy znalazły się przepisy dotyczące finansowania działania integracji społecznej bezrobotnych. Ustawą zajmą się senatorowie.

Porozmawiaj o tym na FORUM

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Marta Celej

Ekspert Equity Investments S.A., kontroler finansowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK