| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > 140 tys. miejsc na przyuczanie do zawodu dla młodych ludzi

140 tys. miejsc na przyuczanie do zawodu dla młodych ludzi

W ramach europejskiego sojuszu na rzecz przygotowania zawodowego przedsiębiorstwa i organizacje zobowiązują się do udostępnienia 140 tys. miejsc na przyuczanie do zawodu dla młodych ludzi.

Inne przedsiębiorstwa, które przystąpiły do sojuszu, to Bertelsmann, Saica i Verallia Saint-Gobain.

Europejscy partnerzy społeczni przedstawili nowe deklaracje zobowiązań w sektorze budowlanym, chemicznym, handlu i edukacji. Pięć nowych deklaracji pochodzi od krajowych organizacji związkowych nauczycieli, a jedna od francuskiego związku zawodowego w sektorze energetycznym. Inne ważne deklaracje zobowiązań pochodzą od rządu szkockiego, Europejskiego Stowarzyszenia Władz Lokalnych i Regionalnych na rzecz Uczenia się przez Całe Życie, ośrodka analitycznego Fundacji Bertelsmanna.

Ci nowi członkowie dołączają do istniejących członków i rządów skupionych w ramach europejskiego sojuszu na rzecz przygotowania zawodowego.

Kontekst

Europejski sojusz na rzecz przygotowania zawodowego zainaugurowano w dniu 2 lipca 2013 r. w Lipsku (Niemcy) w drodze wspólnej deklaracji między prezydencją UE, Komisją i europejskimi partnerami społecznymi. Deklaracji tej towarzyszą deklaracja Rady i indywidualne zobowiązania dotyczące kolejnych kroków w celu zwiększenia liczby miejsc, jakości i dostępności przyuczania do zawodu w państwach UE.

Minimalne wynagrodzenie pracownika młodocianego od 1 czerwca 2015 r.

W celu promowania programów i inicjatyw przyuczania do zawodu w całej Europie sojusz łączy organy publiczne, izby handlowe, przemysłowe i rzemieślnicze, przedsiębiorstwa, partnerów społecznych, placówki edukacyjne, regiony, organizacje młodzieżowe i organizacje nienastawione na zysk, ośrodki analityczne i instytuty badawcze.

Wraz z Włochami i Czechami, które dołączyły dzisiaj, 26 państw członkowskich UE przedstawiło już krajowe zobowiązania. Jako najnowszych członków sojusz przyjął dzisiaj również państwa EFTA: Norwegię i Szwajcarię oraz kraje kandydujące: Albanię, Czarnogórę i Turcję.

Od 2013 r. firmy i inni partnerzy złożyli w ramach europejskiego sojuszu na rzecz przygotowania zawodowego łącznie 84 deklaracje zobowiązań.

Źródło: europa.eu

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

GLC

Doradztwo podatkowe i prawne. Outsourcing usług księgowych i HR. Audyty finansowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK