| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Przewaga wakatów nad liczbą kandydatów do pracy

Przewaga wakatów nad liczbą kandydatów do pracy

Przewaga wakatów nad liczbą kandydatów do pracy stała się faktem w niektórych sektorach gospodarki. Na działy HR spada odpowiedzialność poszukiwania nowych sposobów na przyciągnięcie jak najlepszych pracowników.

– Zdaniem części pracodawców zjawisko deficytu talentów jest spowodowane ogólnym brakiem odpowiednich kandydatów na dane stanowisko. Według nich brakuje pracowników o odpowiednich predyspozycjach i wiedzy niezbędnej na danym stanowisku. Pracownicy sądzą natomiast, że ich umiejętności nie są dobrze wykorzystywane, a talenty rozwijane – twierdzi Patryk Mordel ze SMART MBC.  – Wynika to przede wszystkim z odmiennych przekonań i wartości wyznawanych przez obecne pokolenie. Młodzi ludzie stawiają na samorozwój, a co za tym idzie chęć podnoszenia swoich kwalifikacji. W przeciwieństwie do starszego pokolenia, które aktualnie przechodzi na emeryturę, młodzi nie boją się podjąć ryzyka zmiany pracy w sytuacji, kiedy pracodawca nie spełnia ich oczekiwań lub potrzeb – dodaje Patryk Mordel.

Porozmawiaj o tym na FORUM

Co istotne, wielu absolwentów traktuje pierwsze doświadczenia zawodowe jako eksperymentalną ścieżkę, która może pomóc w określeniu tego, czym chcą zajmować się w życiu. Na szczęście wielu pracodawców zaczyna rozumieć, że kluczem do zatrzymania przy sobie dobrego specjalisty jest postawienie na jego rozwój i możliwość samorealizacji.

– Pamiętajmy, że umiejętność zatrzymania przy sobie pracownika jest cenniejsza niż zdolność do przyciągnięcia nowego – przypomina Patryk Mordel ze SMART MBC. –  Z kolei organizowanie praktyk i staży to działanie umożliwiające zdobycie doświadczenia ludziom młodym, którzy już podczas studiów mogą zacząć kształtować swoją ścieżkę kariery i realizować się w konkretnej branży. Pracodawca jednocześnie ma możliwość wyszkolenia przyszłego pracownika, który być może za kilka lat będzie jednym z najcenniejszych talentów w jego przedsiębiorstwie – dodaje Patryk Mordel.

Rekrutacja na własną rękę czy za pomocą firm zewnętrznych

Źródło: inACT

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Jakub Pszczółkowski

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK