| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Uproszczona informacja o waloryzacji emerytur i rent

Uproszczona informacja o waloryzacji emerytur i rent

ZUS zakończył wysyłanie informacji o waloryzacji emerytur i rent dnia 26 marca 2015 r. Informacja została uproszczona, aby mogła być bardziej czytelna dla emerytów i rencistów.

Blisko 8 mln listów z informacją o waloryzacji świadczenia wysłał w ciągu miesiąca do swoich klientów Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W tym roku informacje waloryzacyjne zostały uproszczone i zaprezentowane w sposób bardziej czytelny.

Ponad 7,8 mln listów z informacją o waloryzacji wysłał w tym roku ZUS. Wysyłka rozpoczęła się 25 lutego, a zakończyła 26 marca. Informacje otrzymali wszyscy pobierający emeryturę bądź rentę. Łącznie w marcu ZUS zwaloryzował blisko 8,1 mln świadczeń.

Mniejsza liczba korespondencji wynika z faktu zbiegu prawa do świadczeń niektórych z naszych klientów.

Emerytury i renty od 1 marca 2015 r. - nowe zasady

W tym roku w decyzjach waloryzacyjnych Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził szereg zmian, które miały poprawić czytelność wysyłanej korespondencji. I tak znacznie uproszczona została sama informacja o waloryzacji, jak i załączone do niej pouczenie. Informacja prezentuje sposób waloryzacji świadczenia, który zapisany został pogrubioną czcionką. Pouczenie zaś zostało skrócone i wyłączono z niego szczegółowe zapisy dotyczące kolejnych grup świadczeniobiorców. Cała decyzja waloryzacyjna - po wskazaniach klientów ZUS - napisana została większą czcionką.

Zadaj pytanie: FORUM

Źródło: Gabinet Prezesa ZUS

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Russell Bedford Poland Sp. z o.o.

Grupa doradcza Russell Bedford jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych firm doradczych Russell Bedford International, zrzeszających prawników, audytorów, doradców podatkowych, księgowych, finansistów oraz doradców biznesowych. Russell Bedford doradza klientom w ponad 90 krajach na całym świecie. Grupa posiada ponad 290 biur i zatrudnia ok. 7.000 profesjonalnych doradców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK