| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Bony dla młodych bezrobotnych - podsumowanie

Bony dla młodych bezrobotnych - podsumowanie

Bony dla młodych bezrobotnych to forma aktywizacji osób, którzy nie przekroczyli jeszcze 30. roku życia. Została wprowadzona wraz z reformą urzędów pracy. Ile osób skorzystało z tego typu pomocy?

W przypadku bonu na zatrudnienie oraz bonu stażowego najważniejsza dla osób bezrobotnych jest gwarancja zatrudnienia u pracodawcy po okresie finansowego wsparcia przez urząd pracy. W obu przypadkach osoby bezrobotne, wypełnił które skorzystały z bonu, mają gwarancję kontynuowania.

Okres zatrudnienia, licząc łącznie z okresem stażu lub refundacji wynagrodzenia, może wynosić 12 lub 18 miesięcy. Daje to nie tylko możliwość nabycia doświadczenia na określonym stanowisku pracy, poznania umiejętności pracownika, ale przede wszystkim to stabilizacja dla samego zatrudnionego.

- Główną zaletą bonu jest częściowe sfinansowanie pracodawcy mojego zatrudnienia. Jest to więc dla pracodawcy opłacalne – przekonuje Edyta Grzyb, która pracuje w przedszkolu, jako pomoc nauczyciela.

Wprowadzenie bonów to część pakietu dla młodych osób poszukujących zatrudnienia wprowadzonego wraz z reformą urzędów pracy. Oprócz zmiany definicji osoby młodej, która obejmuje wszystkich do 30. roku życia (poprzednio były to osoby do 25. roku życia) skrócony został również z 6 do 4 miesięcy okres, w którym urząd pracy musi przedstawić im ofertę pracy, stażu lub podniesienia kwalifikacji.

Nowe instytucja wspierająca młodych na rynku pracy

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

GLC

Doradztwo podatkowe i prawne. Outsourcing usług księgowych i HR. Audyty finansowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK