| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > eTutor to inwestycja w przyszłość

eTutor to inwestycja w przyszłość

Kluczem do stworzenia efektywnie i sprawnie działającego zespołu jest odpowiednia motywacja pracowników. Największe światowe firmy nie szczędzą pieniędzy na systemy świadczeń, które przyczynią się do większej wydajności i zaangażowania w pracę.

Z badania Creating Sustainable Performance przytoczonego przez firmę Ernst & Young wynika, że pracownicy średniego i wyższego szczebla, którzy osiągnęli równowagę między życiem zawodowym a osobistym są o 16 proc. bardziej wydajni, mają o 46 proc. większą satysfakcję z pracy i aż o 130 proc. niższą podatność na wypalenie zawodowe niż osoby nie w pełni usatysfakcjonowani swoją sytuacją.

Badania pokazują również zależność zachodzącą między zadowoleniem z pracy a  możliwościami rozwoju zawodowego. Zdecydowana większość pracowników zmieniających pracodawcę jako najważniejszy powód podaje zbyt małe szanse rozwoju  lub niespełnione oczekiwania. Fundamentem właściwie pojmowanego Work Life jest wytyczona przez pracodawcę ścieżka rozwoju i kariery pracownika. Środki przeznaczone na rozwój i szkolenie pracowników są więc inwestycją o najwyższej z możliwych stopie zwrotu.

E-learning, czyli szkolenia przyszłości

Coraz większą popularnością wśród pracodawców i pracowników cieszą się szkolenia e-learningowe. Zdalnie prowadzone kursy są powszechnie realizowane zarówno w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych. Z badań przeprowadzonych przez Eurostat wynika, że w firmach działających w Uni Europejskiej e-learning wykorzystuje już co czwarta z nich. E-nauczanie jest znacznie popularniejsze w dużych spółkach, a rzadziej korzystają z tej formy szkoleń mikroprzedsiębiortswa.

W Polsce pracownicy podchodzą do e-learningu z dużą dozą ostrożności. Przeprowadzone dotąd badania wykazały, że  podstawowym czynnikiem zaangażowania w e-szkolenia jest motywacja wewnętrzna. Najbardziej na nią wpływa pozytywna ocena przydatności kursu oraz jakość treści pojawiających się w trakcie szkolenia, a także łatwość korzystania z platformy e-learningowej. Jednak nawet na naszym – ostrożnym – rodzimym rynku widać wyraźny trend: z każdym rokiem coraz więcej firm decyduje się na e-szkolenia. Tym bardziej, że pracodawcy mają do dyspozycji naprawdę szeroki wachlarz narzędzi i form e-learningu – od Wirtualnych klas poczynając, przez Blended learning, na Mobile learning kończąc.

Korzystanie z usługi e-learningu podnosi produktywność całego zespołu o 60 procent, a obrót per pracownik nawet do 26 procent (o tym dobitnie świadczą wyniki badań!). Ze względu na swoją specyfikę, najbardziej efektywna jest internetowa nauka języków, a zwłaszcza języka angielskiego. Kursy dostosowane są do indywidualnych potrzeb użytkownika i – do niezwykle ważne – nauka jest  o wiele mniej kosztowna niż tradycyjne lekcje prowadzone przez lektora w klasie.

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

Artykuł sponsorowany

Zdjęcia

eTutor to inwestycja w przyszłość.
eTutor to inwestycja w przyszłość.

Polish your HR English 2 Angielski (nie) tylko dla HR –owca49.90 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Samorządowy Serwis Prawny

Serwis Kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy dla jednostek samorządu terytorialnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK