| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > eTutor to inwestycja w przyszłość

eTutor to inwestycja w przyszłość

Kluczem do stworzenia efektywnie i sprawnie działającego zespołu jest odpowiednia motywacja pracowników. Największe światowe firmy nie szczędzą pieniędzy na systemy świadczeń, które przyczynią się do większej wydajności i zaangażowania w pracę.

Z badania Creating Sustainable Performance przytoczonego przez firmę Ernst & Young wynika, że pracownicy średniego i wyższego szczebla, którzy osiągnęli równowagę między życiem zawodowym a osobistym są o 16 proc. bardziej wydajni, mają o 46 proc. większą satysfakcję z pracy i aż o 130 proc. niższą podatność na wypalenie zawodowe niż osoby nie w pełni usatysfakcjonowani swoją sytuacją.

Badania pokazują również zależność zachodzącą między zadowoleniem z pracy a  możliwościami rozwoju zawodowego. Zdecydowana większość pracowników zmieniających pracodawcę jako najważniejszy powód podaje zbyt małe szanse rozwoju  lub niespełnione oczekiwania. Fundamentem właściwie pojmowanego Work Life jest wytyczona przez pracodawcę ścieżka rozwoju i kariery pracownika. Środki przeznaczone na rozwój i szkolenie pracowników są więc inwestycją o najwyższej z możliwych stopie zwrotu.

E-learning, czyli szkolenia przyszłości

Coraz większą popularnością wśród pracodawców i pracowników cieszą się szkolenia e-learningowe. Zdalnie prowadzone kursy są powszechnie realizowane zarówno w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych. Z badań przeprowadzonych przez Eurostat wynika, że w firmach działających w Uni Europejskiej e-learning wykorzystuje już co czwarta z nich. E-nauczanie jest znacznie popularniejsze w dużych spółkach, a rzadziej korzystają z tej formy szkoleń mikroprzedsiębiortswa.

W Polsce pracownicy podchodzą do e-learningu z dużą dozą ostrożności. Przeprowadzone dotąd badania wykazały, że  podstawowym czynnikiem zaangażowania w e-szkolenia jest motywacja wewnętrzna. Najbardziej na nią wpływa pozytywna ocena przydatności kursu oraz jakość treści pojawiających się w trakcie szkolenia, a także łatwość korzystania z platformy e-learningowej. Jednak nawet na naszym – ostrożnym – rodzimym rynku widać wyraźny trend: z każdym rokiem coraz więcej firm decyduje się na e-szkolenia. Tym bardziej, że pracodawcy mają do dyspozycji naprawdę szeroki wachlarz narzędzi i form e-learningu – od Wirtualnych klas poczynając, przez Blended learning, na Mobile learning kończąc.

Korzystanie z usługi e-learningu podnosi produktywność całego zespołu o 60 procent, a obrót per pracownik nawet do 26 procent (o tym dobitnie świadczą wyniki badań!). Ze względu na swoją specyfikę, najbardziej efektywna jest internetowa nauka języków, a zwłaszcza języka angielskiego. Kursy dostosowane są do indywidualnych potrzeb użytkownika i – do niezwykle ważne – nauka jest  o wiele mniej kosztowna niż tradycyjne lekcje prowadzone przez lektora w klasie.

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

Artykuł sponsorowany

Zdjęcia

eTutor to inwestycja w przyszłość.
eTutor to inwestycja w przyszłość.

Personel i Zarządzanie 4/201730.03 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCYJNE ZMIANY W UMOWACH ZLECENIA 2017

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska to kancelaria radców prawnych specjalizująca się w obsłudze prawnej spraw z zakresu szeroko pojmowanej własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, własności przemysłowej, a także zagadnień dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie (nowe media).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »