| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Zmiany w praktykach studenckich

Zmiany w praktykach studenckich

Zmiany w praktykach studenckich obowiązują już od 1 października 2014 r. Dla przykładu aktualnie istnieje obowiązek co najmniej 3-miesięcznych praktyk zawodowych na studiach o profilu praktycznym. Ruszyła również kampania MNiSW mająca na celu promocję wysokiej jakości praktyk studenckich.

Ucz się od profesjonalistów, zdobądź wiedzę i praktyczne umiejętności, pokaż co potrafisz. Wybierz praktyki studenckie! Ruszyła kampania Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, promująca wysokiej jakości praktyki studenckie.

Dlaczego warto podjąć praktyki

Praktyka studencka pozwala zdobyć doświadczenie zawodowe na przyszłość. Można zdobyć nowe umiejętności, sprawdzić wiedzę ze studiów i nawiązać kontakty. To wszystko zaprocentuje, gdy po studiach przyjdzie moment na szukanie pracy.

Prawo wspiera praktyki

Od 1 października 2014 roku obowiązują nowe zasady studenckich praktyk zawodowych. M.in. istnieje obowiązek co najmniej 3-miesięcznych praktyk zawodowych na studiach o profilu praktycznym. Na takich kierunkach niezwykle istotne jest to, aby zdobywaną wiedzę uzupełniać praktycznym przygotowaniem do późniejszej pracy.

Wynagrodzenie ważne dla stażystów i praktykantów

Studiujesz? Praktykuj!

To nowa kampania informacyjna Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW). Jej celem jest rozpowszechnienie informacji o praktykach studenckich. Skierowana jest ona do:

  •     studentów,
  •     pracodawców,
  •     uczelni.

Materiały dla każdego

Praktyczne informacje można znaleźć na stronie www.nauka.gov.pl/praktyki.

Znajdują się na niej m.in:

Elektroniczne ulotki będą wysyłane m.in. do 27 największych uczelni. Otrzymają je także organizacje pracodawców. Kampania będzie też prowadzona na studenckich targach pracy oraz w środkach komunikacji miejskiej.

Uczelnie dostaną dofinansowanie

Praktyki studenckie mogą być finansowane przez uczelnie w ramach dotacji od resortu nauki oraz dodatkowo z funduszy europejskich.

Zadaj pytanie na FORUM

Źródło: premier.gov.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Green Drive

To kampania społeczna realizowana przez Fundację Trans.org (www.trans.org). Głównym celem akcji jest pokazanie firmom transportowym w Europie najlepszych sposobów na zmniejszenie wydatków na paliwo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK