| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Zmiany w praktykach studenckich

Zmiany w praktykach studenckich

Zmiany w praktykach studenckich obowiązują już od 1 października 2014 r. Dla przykładu aktualnie istnieje obowiązek co najmniej 3-miesięcznych praktyk zawodowych na studiach o profilu praktycznym. Ruszyła również kampania MNiSW mająca na celu promocję wysokiej jakości praktyk studenckich.

Ucz się od profesjonalistów, zdobądź wiedzę i praktyczne umiejętności, pokaż co potrafisz. Wybierz praktyki studenckie! Ruszyła kampania Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, promująca wysokiej jakości praktyki studenckie.

Dlaczego warto podjąć praktyki

Praktyka studencka pozwala zdobyć doświadczenie zawodowe na przyszłość. Można zdobyć nowe umiejętności, sprawdzić wiedzę ze studiów i nawiązać kontakty. To wszystko zaprocentuje, gdy po studiach przyjdzie moment na szukanie pracy.

Prawo wspiera praktyki

Od 1 października 2014 roku obowiązują nowe zasady studenckich praktyk zawodowych. M.in. istnieje obowiązek co najmniej 3-miesięcznych praktyk zawodowych na studiach o profilu praktycznym. Na takich kierunkach niezwykle istotne jest to, aby zdobywaną wiedzę uzupełniać praktycznym przygotowaniem do późniejszej pracy.

Wynagrodzenie ważne dla stażystów i praktykantów

Studiujesz? Praktykuj!

To nowa kampania informacyjna Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW). Jej celem jest rozpowszechnienie informacji o praktykach studenckich. Skierowana jest ona do:

  •     studentów,
  •     pracodawców,
  •     uczelni.

Materiały dla każdego

Praktyczne informacje można znaleźć na stronie www.nauka.gov.pl/praktyki.

Znajdują się na niej m.in:

Elektroniczne ulotki będą wysyłane m.in. do 27 największych uczelni. Otrzymają je także organizacje pracodawców. Kampania będzie też prowadzona na studenckich targach pracy oraz w środkach komunikacji miejskiej.

Uczelnie dostaną dofinansowanie

Praktyki studenckie mogą być finansowane przez uczelnie w ramach dotacji od resortu nauki oraz dodatkowo z funduszy europejskich.

Zadaj pytanie na FORUM

Źródło: premier.gov.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Puchała

Pracownik administracji samorządowej, z wykształcenia administratywista. Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się w prawie pracy, które stało się jej pasją. Stale podnosi swoje kwalifikacje. Na co dzień zajmuje się m.in. rozliczaniem delegacji służbowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK