| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Rynek Y (artykuł promocyjny)

Rynek Y (artykuł promocyjny)

Dobrze wyszktałceni, znający języki obce, nie bojący się ryzyka, posługujący się na co dzień nowymi technologiami, odznaczający się cechami przywódczymi - to najważniejsze cechy pokolenia Y. Pracownicy idealni? Tak, ale… jest też druga strona medalu. Millenialsi, mimo młodego wieku są niezwykle wymagający i ambitni, pewni siebie i cały czas szukają nowych szans. Są nie lada wyzwaniem dla pracodawców.

Pokolenie Y weszło na rynek pracy i czuje się na nim coraz lepiej. Szacuje się, że za dziesięć lat Millenialsi będą stanowili 75 procent wszystkich pracowników. Kim są nowi pracownicy? Pokolenie Y to osoby urodzone na przełomie lat 80 i 90. Są młodzi i ambitni. Wychowali się w dobie powszechnej globalizacji i cyfryzacji. Nie znają barier i granic. Odznaczają się wysoką pewnością siebie a względem pracodawców są bardzo wymagający. Kiedy czują się doecnieni potrafią być niezrównanymi pracownikami. Cenią takie wartości jak zaangażowanie i etyka pracy.

Wraz ze zmianami profilu pracownika powinien zmieniać się również rynek pracy. Na szczęście, coraz więcej pracodawców zaczyna rozumieć, że ich kluczowym zadaniem jest zapewnienie pracownikom przyjaznego środowiska pracy. Składa się na to godziwe wynagrodzenie proporcjonalne do wykonywanej pracy, przyjazna atmosfera pracy, możliwość rozwoju zawodowego oraz pozapłacowe benefity.

Waga tych ostatnich jest nie do przecenienia w budowaniu motywacji i zaangażowania. Ale wraz z nowym typem pracownika przychodzi czas na nowe wyzwania motywacyjne. Millenialsi chcą sami decydować nie tylko o swojej karierze zawodowej, ale również o dodatkach motywacyjnych. Trudno się dziwić. Co może działać skuteczniej niż nagroda, którą sami sobie wybierzemy? Tą możliwość daje MultiBenefit. Jedyny program motywacyjny, który łączy w sobie szeroki wachlarz niepowtarzalnych ofert z możliwością samodzielnego wyboru benefitu. Rozwiązanie stworzone z myślą o pracowniku świadomym i zaangażowanym.

Benefit Systems to jeden z największych dostawców pozapłacowych świadczeń pracowniczych na polskim rynku. Od ponad dziesięciu lat pomaga pracodawcom budować spójne systemy motywacyjne, uwzględniające najnowsze trendy, kulturę organizacyjną firmy, sytuację w branży oraz profil pracowników. W ofercie Benefit Systems dostępne są programy z zakresu sportu i rekreacji, zdrowego żywienia, kultury i rozrywki oraz wypoczynku, czyli: MultiSport, MultiBenefit, MultiKafeteria, MultiWypoczynek, MultiBilet, BenefitLunch. Dodatkowe informacje: benefitsystems.pl.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

MADEJCZYK KANCELARIA PRAWNA Sp. k.

Kancelaria Prawna Madejczyk świadczy usługi w zakresie obsługi klientów biznesowych i indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK