| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Elektroniczny ZUS na YouTube

Elektroniczny ZUS na YouTube

ZUS ma swój kanał na YouTube - Elektroniczny ZUS. Można dowiedzieć się tam, o co chodzi w ubezpieczeniach społecznych oraz z jakich praw korzystają ubezpieczeni.

Nie rozumiesz o co chodzi w ubezpieczeniach społecznych? Nie znasz swoich praw i możliwości, z których możesz skorzystać, będąc ubezpieczonym? Nie wiesz, czym w końcu zajmuje się ZUS? Znany dziennikarz Janusz Weiss odpowie na te i inne pytania oraz wyjaśni wszystkie Twoje wątpliwości. Wejdź tylko na kanał "Elektroniczny ZUS" na YouTube.

Sankcje ZUS za niewykonywanie obowiązków dotyczących ubezpieczeń społecznych

Już w październiku zapraszamy wszystkich youtuberów na kanał "Elektroniczny ZUS", na którym rusza nowa seria filmów z ubezpieczeniami społecznymi w roli głównej. Po 15-odcinkowej pierwszej serii, w której twarzą serwisu filmowego ZUS był Radek Brzózka, druga seria będzie 10-odcinkowa a jej twarzą - znana postać radia i telewizji: Janusz Weiss. Tytuł nowej serii mówi o niej wszystko i jest nierozerwalnie związany z jej prowadzącym: "Janusz Weiss objaśnia ZUS". W przeciwieństwie do edycji przedwakacyjnej, w której praktycznie każdy film miał innych bohaterów, filmy edycji powakacyjnej mają stałych bohaterów i jedno miejsce akcji. Każdy odcinek podzielony jest na dwie części: fabularną i merytoryczną z Januszem Weissem w roli głównej. Kręcona z lekkim przymrużeniem oka i ironią, część fabularna rozgrywa się w salonie fryzjerskim, którego pracownicy stykają się z różnego rodzaju sytuacjami i problemami codziennego życia, które dotykają ubezpieczeń społecznych. Tu tematyka ubezpieczeń zostaje jedynie zasygnalizowana, więcej dowiemy się z części merytorycznej, w której Janusz Weiss wraz ze swoimi rozmówcami - często znanymi postaciami historycznymi - rozwinie i wyjaśni temat.

Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem - ubezpieczenie społeczne

- To niezwykle ciekawy projekt, z którym chcemy dotrzeć przede wszystkim do ludzi młodych, wyjaśniając im, co to są ubezpieczenia społeczne i jak realnie wpływają na ich życie. Świat nie jest zawsze lekki, łatwy i przyjemny, dlatego warto wiedzieć jak się w nim odnaleźć. Lekkie, łatwe i przyjemne są nasze filmy, którymi chcemy zachęcić ludzi do myślenia o sobie - tłumaczy filmowy projekt Janusz Weiss.

Kanał "Elektroniczny ZUS" w serwisie filmowym YouTube został uruchomiony w ramach promocji projektu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, czyli pierwszego polskiego e-urzędu. Promocja, tak jak i cały projekt PUE, była w 85 proc. sfinansowana przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Dziś na "Elektronicznym ZUS-ie" można obejrzeć materiały dotyczące usług dostępnych dla klientów na PUE wraz z filmami instruktażowymi, filmy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz o samym Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz reklamy telewizyjne przygotowane na potrzeby kampanii promocyjnej PUE z początku bieżącego roku.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM

Wojciech Andrusiewicz
Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej
Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Tooba.pl

Projekty domów gotowych i garaży

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK