| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Konferencja „Bogactwo rozwiązań - kapitałem firmy”

Konferencja „Bogactwo rozwiązań - kapitałem firmy”

Opieka nad dziećmi nie musi zamykać drzwi do kariery zawodowej. Szanse rodziców na rynku pracy wyrównują elastyczne formy zatrudnienia (EFZ). Czym są? Jakie przynoszą korzyści i jakie możliwości stwarzają - zarówno pracownikom, jak i pracodawcom?

Między innymi o tym będą mówić eksperci na konferencji w Szczecinie organizowanej w ramach drugiej edycji projektu „Bogactwo rozwiązań - kapitałem firmy”. Podczas konferencji będzie można m.in. dowiedzieć się, czym jest koncepcja flexicurity i jakie przynosi korzyści.

Konferencja odbędzie się w czwartek, 11 września w Centrum Bankietowo-Konferencyjnym „Ambasador”, Al. Wojska Polskiego 67, godz. 10:00 - 15:00. Skierowana jest ona głównie do przedsiębiorców i pracowników.

Konferencja organizowana jest w ramach ogólnopolskiego projektu realizowanego wspólnie przez Fundację „Nasza Przyszłość” i Polskie Radio Białystok. Jest to czwarta z sześciu ogólnopolskich konferencji organizowanych w ramach projektu „Bogactwo rozwiązań – kapitałem firmy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Pierwsza odbyła się w kwietniu w Białymstoku, druga w maju w Warszawie, a trzecia w czerwcu w Krakowie.

Każda konferencja odbywa się w innym regionie Polski. Konferencja w Szczecinie obejmuje województwa zachodniopomorskie, wielkopolskie i lubuskie. Planujemy jeszcze zorganizowanie konferencji we Wrocławiu i Gdańsku.

To druga edycja projektu. Pierwsza była realizowana od 1 listopada 2012 r. do 31 października 2013 r. W tym czasie powstało blisko 90 audycji i reportaży, które były emitowane w Rozgłośniach Regionalnych Polskiego Radia ponad 250 razy. W audycjach prezentowane były poszczególne formy organizacji pracy. Gośćmi byli m.in. eksperci z zakresu prawa pracy, a także pracodawcy, działacze stowarzyszeń pracodawców i działacze związkowi, jak również osoby, które mogą łączyć obowiązki pracownicze z rodzinnymi właśnie dzięki elastycznym formom zatrudnienia.

W pierwszej części projektu powstał również portal internetowy www.bogactowrozwiazan.pl, na którym można znaleźć informacje na temat EFZ, możliwości łączenia życia zawodowego z osobistym, porady prawne, prezentacje dobrych praktyk i aktualności dotyczące tematu związanego z projektem. Na stronie są również audycje powstające w ramach projektu.

Forum Kadry

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

WWW.SCANDIHOME.PL

Sklep internetowy ze skandynawskimi dodatkami do wnętrz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK