| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Konferencja „Bogactwo rozwiązań - kapitałem firmy”

Konferencja „Bogactwo rozwiązań - kapitałem firmy”

Opieka nad dziećmi nie musi zamykać drzwi do kariery zawodowej. Szanse rodziców na rynku pracy wyrównują elastyczne formy zatrudnienia (EFZ). Czym są? Jakie przynoszą korzyści i jakie możliwości stwarzają - zarówno pracownikom, jak i pracodawcom?

Między innymi o tym będą mówić eksperci na konferencji w Szczecinie organizowanej w ramach drugiej edycji projektu „Bogactwo rozwiązań - kapitałem firmy”. Podczas konferencji będzie można m.in. dowiedzieć się, czym jest koncepcja flexicurity i jakie przynosi korzyści.

Konferencja odbędzie się w czwartek, 11 września w Centrum Bankietowo-Konferencyjnym „Ambasador”, Al. Wojska Polskiego 67, godz. 10:00 - 15:00. Skierowana jest ona głównie do przedsiębiorców i pracowników.

Konferencja organizowana jest w ramach ogólnopolskiego projektu realizowanego wspólnie przez Fundację „Nasza Przyszłość” i Polskie Radio Białystok. Jest to czwarta z sześciu ogólnopolskich konferencji organizowanych w ramach projektu „Bogactwo rozwiązań – kapitałem firmy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Pierwsza odbyła się w kwietniu w Białymstoku, druga w maju w Warszawie, a trzecia w czerwcu w Krakowie.

Każda konferencja odbywa się w innym regionie Polski. Konferencja w Szczecinie obejmuje województwa zachodniopomorskie, wielkopolskie i lubuskie. Planujemy jeszcze zorganizowanie konferencji we Wrocławiu i Gdańsku.

To druga edycja projektu. Pierwsza była realizowana od 1 listopada 2012 r. do 31 października 2013 r. W tym czasie powstało blisko 90 audycji i reportaży, które były emitowane w Rozgłośniach Regionalnych Polskiego Radia ponad 250 razy. W audycjach prezentowane były poszczególne formy organizacji pracy. Gośćmi byli m.in. eksperci z zakresu prawa pracy, a także pracodawcy, działacze stowarzyszeń pracodawców i działacze związkowi, jak również osoby, które mogą łączyć obowiązki pracownicze z rodzinnymi właśnie dzięki elastycznym formom zatrudnienia.

W pierwszej części projektu powstał również portal internetowy www.bogactowrozwiazan.pl, na którym można znaleźć informacje na temat EFZ, możliwości łączenia życia zawodowego z osobistym, porady prawne, prezentacje dobrych praktyk i aktualności dotyczące tematu związanego z projektem. Na stronie są również audycje powstające w ramach projektu.

Forum Kadry

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Pikus

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK