| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Maksymalna umowa na czas określony i zrównane okresy wypowiedzenia

Maksymalna umowa na czas określony i zrównane okresy wypowiedzenia

Na pierwszym posiedzeniu Sejmu po wakacjach minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że umowa o pracę na czas określony będzie mogła trwać maksymalnie 36 miesięcy, a okresy wypowiedzenia umów terminowych i nieterminowych zostaną zrównane.

Zapowiedzi zmian - waloryzacja emerytur

Najbardziej interesujące kwestie z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń poruszane na pierwszym po wakacjach posiedzeniu Sejmu RP dotyczą waloryzacji procentowej emerytur oraz długości wypowiedzeń umów o pracę oraz samych umów zawieranych na czas określony. Premier Donald Tusk zaproponował zachowanie waloryzacji procentowej świadczeń emerytalnych i rentowych. Minimalny próg podwyżki - 36 złotych - miałby zostać wprowadzony, ponieważ w mijającym roku inflacja jest bardzo mała. Świadczenie dotyczyłoby emerytów i rencistów, których świadczenie jest niższe niż 3300 złotych.

Emerytury wzrosną minimum o 36 zł

Maksymalna umowa na czas określony i zrównane okresy wypowiedzenia

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawił przypomniał, że obecnie posłowie zajmują się oskładkowaniem umów-zleceń. Docelowo zmiany obejmą też Kodeks Pracy. Maksymalny czas trwania umowy na czas określony zostanie ograniczony do 36 miesięcy, a okres wypowiedzeń dla umów na czas określony i nieokreślony będzie zrównany. Władysław Kosiniak-Kamysz zapewnił też, że do Sejmu już wkrótce trafi ustawa w sprawie zmiany waloryzacji rent i emerytur w roku 2015. Kontynuowane będą dwa ważne, ministerialne programy - "Maluch" i "Karta Dużej Rodziny".

Pracodawcy zrezygnują z umów zleceń

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Marta Kwiatkowska-Cylke

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK