| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Maksymalna umowa na czas określony i zrównane okresy wypowiedzenia

Maksymalna umowa na czas określony i zrównane okresy wypowiedzenia

Na pierwszym posiedzeniu Sejmu po wakacjach minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że umowa o pracę na czas określony będzie mogła trwać maksymalnie 36 miesięcy, a okresy wypowiedzenia umów terminowych i nieterminowych zostaną zrównane.

Zapowiedzi zmian - waloryzacja emerytur

Najbardziej interesujące kwestie z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń poruszane na pierwszym po wakacjach posiedzeniu Sejmu RP dotyczą waloryzacji procentowej emerytur oraz długości wypowiedzeń umów o pracę oraz samych umów zawieranych na czas określony. Premier Donald Tusk zaproponował zachowanie waloryzacji procentowej świadczeń emerytalnych i rentowych. Minimalny próg podwyżki - 36 złotych - miałby zostać wprowadzony, ponieważ w mijającym roku inflacja jest bardzo mała. Świadczenie dotyczyłoby emerytów i rencistów, których świadczenie jest niższe niż 3300 złotych.

Emerytury wzrosną minimum o 36 zł

Maksymalna umowa na czas określony i zrównane okresy wypowiedzenia

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawił przypomniał, że obecnie posłowie zajmują się oskładkowaniem umów-zleceń. Docelowo zmiany obejmą też Kodeks Pracy. Maksymalny czas trwania umowy na czas określony zostanie ograniczony do 36 miesięcy, a okres wypowiedzeń dla umów na czas określony i nieokreślony będzie zrównany. Władysław Kosiniak-Kamysz zapewnił też, że do Sejmu już wkrótce trafi ustawa w sprawie zmiany waloryzacji rent i emerytur w roku 2015. Kontynuowane będą dwa ważne, ministerialne programy - "Maluch" i "Karta Dużej Rodziny".

Pracodawcy zrezygnują z umów zleceń

reklama

Narzędzia kadrowego

POLECANE

PRAWO PRACY DLA RODZICÓW

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

WYDARZENIA

Eksperci portalu infor.pl

mgr. inż. Bogumił Leśniewski

Specjalista ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »