| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Spada liczba wypadków przy pracy

Spada liczba wypadków przy pracy

Z informacji prezentowanych przez Państwowa Inspekcje Pracy wynika, że liczba wypadków przy pracy w Polsce znacznie spadła. Od początku bieżącego roku Państwowa Inspekcja Pracy kontrolowała 29 wypadków.

Jak informuje Państwowa Inspekcja Pracy w ubiegłym roku w Polsce doszło do 88 tysięcy wypadków. Ze statystyk wynika, że najczęściej wypadki zdarzają się w budownictwie, przetwórstwie przemysłowym, handlu, naprawach i rolnictwie -powiedziała w Polskim Radiu 24 Maria Kacprzak-Rawa z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie. Obowiązek zgłoszenia wypadku ma pracodawca. Może go zgłosić także sam pracownik, policja, prokuratura oraz media.

Jakie świadczenia przysługują pracownikowi z tytułu wypadku przy pracy

Z tegorocznych statystyk wynika, że bezpieczeństwo pracy poprawia się - stwierdziła Maria Kacprzak-Rawa. Od początku roku doszło tylko do 29 wypadków przy pracy skontrolowanych przez inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy w Warszawie. 10 z nich to wypadki śmiertelne. Ze statystyk wynika, że liczba wypadków w tym roku zmniejsza się, co może świadczyć o poprawie bezpieczeństwa pracy - stwierdziła Maria Kacprzak-Rawa. Z danych Okręgowego Inspektoratu Pracy wynika, że wypadkom ulegają przeważnie bardzo młodzi ludzie, którzy nie przestrzegają zasad BHP lub pracownicy z dużym doświadczeniem, którzy lekceważą przepisy .

Forum Kadry

reklama

Narzędzia kadrowego

POLECANE

PRAWO PRACY DLA RODZICÓW

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

WYDARZENIA

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »