| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > ZUS czy OFE - mała liczba wniosków o wyborze OFE

ZUS czy OFE - mała liczba wniosków o wyborze OFE

Na dokonanie wyboru pomiędzy ZUS i OFE ubezpieczeni mają czas do końca lipca 2014 r. Zostały więc ostatnie 2 tygodnie na podjęcie decyzji. Wnioski o wyborze OFE złożyło tylko 3% uprawnionych.

Ubezpieczeni nie zasypują ZUS-u wnioskami o wyborze OFE. Na wybór pozostało jeszcze tylko dwa tygodnie. Do wczorajszego popołudnia wpłynęło 685 tysięcy wniosków. Złożyło je mniej niż 3 procent uprawnionych - mówi IAR wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Śpiewak. Dodaje, że dziennie wpływa dwadzieścia kilka tysięcy wniosków.

Polecamy dział: ZUS czy OFE

Wyboru sposobu gromadzenia składek na przyszłą emeryturę można dokonywać od 1 kwietnia do końca lipca. Emerytalna składka może w całości wędrować do ZUS-u albo i do ZUS-u i do OFE. Jeśli ktoś wybierze OFE to będzie tam trafiało 2,92 procent jego składki emerytalnej. Aby tak było, trzeba złożyć deklarację - przypomina wiceprezes Śpiewak. Wyjaśnia, że można to zrobić na trzy sposoby - osobiście, przesłać drogą elektroniczną lub wysłać listem. Oświadczenie można pobrać ze stron internetowych resortów pracy i finansów a także ZUS-u i Komisji Nadzoru Finansowego. Ważne jest jego podpisanie - podkreśla wiceprezes Paweł Śpiewak

Osoby, które chcą, by całość ich emerytalnej składki trafiała do ZUS-u nie muszą wypełniać żadnej deklaracji. Jej brak będzie oznaczał, że nie chcą być w OFE. Decyzję będzie można zmienić po dwóch latach a później co cztery lata.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Anita Pardej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK