| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Potrzeba zwiększenia zatrudnienia wśród ludzi młodych

Potrzeba zwiększenia zatrudnienia wśród ludzi młodych

Bezrobocie wśród ludzi młodych w Europie wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. W Parlamencie Europejskim odbyła się debata o potrzebie zwiększenia zatrudnienia wśród młodych. Jakie działania podejmowane są w Polsce?

Eurodeputowani nalegają na Komisję Europejską o większą skuteczność w zmniejszaniu bezrobocia wśród młodych ludzi. W Parlamencie Europejskim odbyła się debata z udziałem komisarza Laszlo Andora, odpowiedzialnego za zatrudnienie i sprawy społeczne.

Wzrost wynagrodzenia i zatrudnienia w czerwcu 2014 r.

Większość deputowanych zgodnie twierdziła, iż dotychczasowe wysiłki zwiększenia zatrudnienia młodych ludzi nie przyniosły oczekiwanych efektów. Posłowie z Grecji i Hiszpanii, gdzie bezrobocie dotknęło niemal 50% młodych osób, krytykowali sposób proponowanej pomocy. Ich zdaniem, doraźna pomoc nie jest rozwiązaniem, a pieniądze należy skierować do małych firm, które tworzą nowe miejsca pracy. Zdaniem komisarza Laszlo Andora, państwa członkowskie są za mało aktywne. 6 miliardów euro przeznaczonych na wsparcie pracy młodych nie jest wykorzystywanych przez siedem państw, które nie przyjęły jeszcze zalecanego przez Komisję planu działania.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM

Poseł Danuta Jazłowiecka z PO zwróciła uwagę na konieczność zmiany systemu edukacji. O tym, jak jest to pilne, świadczą 4 miliony wolnych miejsc pracy w Europie, niewykorzystanych z powodu braku wykwalifikowanych pracowników. Poseł Zdzisław Krasnodębski z PiS podkreślił, że migracja zarobkowa, wynikająca z nierównowagi między krajami, nie może być trwałym rozwiązaniem. Zwrócił się do komisarza Andora, aby ten aspekt również był brany pod uwagę we wszystkich programach dotyczących zatrudnienia młodych.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Musolf

ekspert z zakresu podatków i ceł

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK