| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Nowy europejski paszport umiejętności

Nowy europejski paszport umiejętności

Dzięki nowemu europejskiemu paszportowi umiejętności nabór pracowników w sektorze turystyki przyjazdowej będzie ułatwiony. Narzędzie to usprawni kontakty między osobami poszukującymi pracy a pracodawcami w Europie.

Kontekst

W kwietniu 2014 r. w UE bez pracy pozostawało ponad 5 mln młodych ludzi poniżej 25 lat, zaś ogólna stopa bezrobocia młodzieży wynosiła 22,5%. Tym samym jeszcze bardziej istotne staje się wsparcie dla sektorów, które nieustannie zapewniają młodym ludziom możliwości, takich jak sektor turystyki, w tym turystyki przyjazdowej.

A opublikowane pod koniec roku 2013 badanie obejmujące całą Europę pokazało, że sektor turystyki przyjazdowej odgrywa decydującą rolę w zwalczaniu bezrobocia młodzieży i jest kluczowy dla sytuacji na rynku pracy i dla wzrostu gospodarczego oraz dla utrzymania dobrej sytuacji w innych sektorach. Powyższe ustalenia są poparte danymi statystycznymi dotyczącymi rynku pracy, które dowodzą, że zatrudnienie w sektorze turystyki przyjazdowej rosło w latach 2000–2010 o 2,9% w skali roku, co przelicza się na 2,5 mln miejsc pracy. Średnia stopa wzrostu wyniosła natomiast 0,7 %.

Komisja Europejska pragnie wesprzeć inaugurację paszportu umiejętności i organizuje w tym celu, wraz z HOTREC, EFFAT i EURES, tydzień tematyczny dotyczący europejskiego paszportu umiejętności, który odbędzie się w dniach 23–27 czerwca 2014 r. Będzie on zorganizowany z udziałem mediów społecznościowych organizacji partnerskich i przy zaangażowaniu osób poszukujących pracy i pracodawców w sektorze turystyki przyjazdowej w całej Europie. Ma on przybliżyć im właściwości nowego narzędzia.

Zadaj pytanie: Forum

Źródło: europa.eu

reklama

Źródło:

Własne

Narzędzia kadrowego

POLECANE

UMOWY ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kalkulatory Budowlane

Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »