| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Nowy europejski paszport umiejętności

Nowy europejski paszport umiejętności

Dzięki nowemu europejskiemu paszportowi umiejętności nabór pracowników w sektorze turystyki przyjazdowej będzie ułatwiony. Narzędzie to usprawni kontakty między osobami poszukującymi pracy a pracodawcami w Europie.

Kontekst

W kwietniu 2014 r. w UE bez pracy pozostawało ponad 5 mln młodych ludzi poniżej 25 lat, zaś ogólna stopa bezrobocia młodzieży wynosiła 22,5%. Tym samym jeszcze bardziej istotne staje się wsparcie dla sektorów, które nieustannie zapewniają młodym ludziom możliwości, takich jak sektor turystyki, w tym turystyki przyjazdowej.

A opublikowane pod koniec roku 2013 badanie obejmujące całą Europę pokazało, że sektor turystyki przyjazdowej odgrywa decydującą rolę w zwalczaniu bezrobocia młodzieży i jest kluczowy dla sytuacji na rynku pracy i dla wzrostu gospodarczego oraz dla utrzymania dobrej sytuacji w innych sektorach. Powyższe ustalenia są poparte danymi statystycznymi dotyczącymi rynku pracy, które dowodzą, że zatrudnienie w sektorze turystyki przyjazdowej rosło w latach 2000–2010 o 2,9% w skali roku, co przelicza się na 2,5 mln miejsc pracy. Średnia stopa wzrostu wyniosła natomiast 0,7 %.

Komisja Europejska pragnie wesprzeć inaugurację paszportu umiejętności i organizuje w tym celu, wraz z HOTREC, EFFAT i EURES, tydzień tematyczny dotyczący europejskiego paszportu umiejętności, który odbędzie się w dniach 23–27 czerwca 2014 r. Będzie on zorganizowany z udziałem mediów społecznościowych organizacji partnerskich i przy zaangażowaniu osób poszukujących pracy i pracodawców w sektorze turystyki przyjazdowej w całej Europie. Ma on przybliżyć im właściwości nowego narzędzia.

Zadaj pytanie: Forum

Źródło: europa.eu

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Urszula Tarsa

Specjalizuje się w tematyce finansowej i rachunkowej. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK