| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > PIP - kampania „Zanim Podejmiesz Pracę”

PIP - kampania „Zanim Podejmiesz Pracę”

"Zanim podejmiesz pracę" to hasło rozpoczynającej się dzisiaj (5 maja) kampanii organizowanej przez Państwową Inspekcję Pracy. Jej głównym celem jest poszerzenie wiedzy zarówno zatrudnianych jak i zatrudniających o obowiązujących przepisach.

Szefowa Inspekcji Iwona Hickiewicz w rozmowie z IAR wyjaśnia, że inspektorzy pracy wiedzą jak wiele jest możliwości obchodzenia przepisów prawa i na to chcą ludzi uczulić. Chcą również powiedzieć, jakie mogą być rodzaje umów o pracę i co one dla zatrudnionego mogą oznaczać. Chodzi też o uświadomienie czego należy domagać się od pracodawcy.

Zobacz również serwis: Zatrudnianie i zwalnianie

Minister Iwona Hickiewicz apeluje do rozpoczynających pracę, by zawsze domagali się potwierdzonej na piśmie umowy. Do inspekcji pracy często zgłaszają się osoby, które pracowały na tak zwanych stażach, na przykład w restauracjach czy kawiarniach i za swoją pracę nie dostały ani grosza. Zatrudniający stwierdzali, że te osoby się nie sprawdziły.

Minister Iwona Hickiewicz podkreśla, że takie praktyki są niezgodne z prawem, a podpisana wcześniej umowa z pracodawcą jest punktem wyjścia do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń. W ramach kampanii, która potrwa do 30 maja eksperci prawa pracy będą pełnili dyżury telefoniczne w redakcjach gazet, czasopism, radia i telewizji. Wiele dyżurów będzie odbywało się pod hasłem "Nie pracuj na próbę bez wynagrodzenia", "Znaj swoje prawa! Nie daj się oszukać!"

Zadaj pytanie: Forum Kadry

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCYJNE ZMIANY W UMOWACH ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Słomka

Doradca podatkowy nr wpisu 09900, prawnik, zatrudniona w Instytucie Studiów Podatkowych na stanowisku konsultanta podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »