| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Świadczenie pielęgnacyjne na poziomie płacy minimalnej już od 2015 roku?

Świadczenie pielęgnacyjne na poziomie płacy minimalnej już od 2015 roku?

W Senacie zgłoszono poprawkę do nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych, zakładającą podwyższenie świadczenia pielęgnacyjnego do poziomu płacy minimalnej już od 2015 roku.

Senator Platformy Obywatelskiej Jan Rulewski zgłosił poprawkę, która przewiduje podwyżkę tego świadczenia do poziomu płacy minimalnej już od 2015 roku, czyli rok wcześniej niż przewiduje nowelizacja ustawy o świadczeniach rodzinnych. Jako źródło finansowania tej poprawki senator wskazał pieniądze pochodzące z podwyższenia akcyzy na piwo z 3 do 5 groszy na butelkę piwa, co dałoby 380 milionów w skali rocznej.

Polecamy również: Przyznawanie i wypłacanie świadczeń rodzinnych

Jan Rulewski zgłosił też poprawkę, by kwotę tego świadczenia zwiększyć dodatkowo o 80 złotych na każde dziecko niezdolne do samodzielnego życia, co oznacza, że otrzymają go też rodzice mający więcej niż dwoje niepełnosprawnych dzieci. Kolejna poprawka zgłoszona przez senatora przewiduje podniesienie ze 144 do 206,76 złotych zasiłku, który przysługuje osobie niepełnosprawnej i tym, którzy skończyli 75 rok życia.

Wcześniej senacka komisja rodziny i polityki społecznej zarekomendowała przyjęcie ustawy z poprawką zapewniającą waloryzację tych świadczeń. Jeszcze na etapie prac w komisji senatorowie PiS zgłosili poprawkę, by świadczenie to wynosiło 50 procent przeciętnego wynagrodzenia. Głosowanie jutro.

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Rachelski i Wspólnicy Kancelaria Prawna

Uwalniamy od problemów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK