| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Porozumienie w sprawie współpracy pomiędzy polskimi a niemieckimi służbami zatrudnienia

Porozumienie w sprawie współpracy pomiędzy polskimi a niemieckimi służbami zatrudnienia

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Jacek Męcina oraz Przewodniczący Federalnej Agencji Pracy Republiki Federalnej Niemiec Frank J. Weise podpisali podczas Międzynarodowej Konferencji w Zielonej Górze, list intencyjny w zakresie współpracy pomiędzy polskimi a niemieckimi służbami zatrudnienia.

W trakcie konferencji dokonano przeglądu modeli kształcenia zawodowego w Unii Europejskiej oraz przedstawiono polskie doświadczenia w zakresie dualnego kształcenia zawodowego młodzieży. O niemieckich doświadczeniach w zakresie aktywizacji zawodowej młodzieży opowiedział Przewodniczący Federalnej Agencji Pracy Republiki Federalnej Niemiec Frank J. Weise. Ponadto wysłuchano wystąpień na temat aktywizacji zawodowej młodzieży w doświadczeniach Publicznych Służb Zatrudnienia, strategii przeciwdziałania bezrobociu młodzieży w wymiarze lokalnym na przykładzie projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”, aktywizacji zawodowej młodzieży w Ochotniczych Hufcach Pracy. Został także zaprezentowany projekt Komendy Głównej OHP pn. „Ginące zawody pomysłem na przyszłość”.

Jednym z punktów programu konferencji była wizyta w Środowiskowym Hufcu Pracy w Zielonej Górze, gdzie goście zwiedzili warsztaty szkoleniowe: renowacji mebli, ogólnobudowlany, dekarski, brukarski, instalatorstwa sanitarnego, spawalniczy, instalacji i sieci elektroenergetycznej oraz gastronomiczny, jak również zapoznali się z formami i metodami realizacji przygotowania zawodowego młodzieży prowadzonego przez OHP. Warto dodać, że placówka, w której uczestnicy mogą korzystać z internatu z nowocześnie wyposażonymi pokojami, sal dydaktycznych, sali komputerowej, świetlicy, sali gimnastycznej i stołówki nie płacąc za wyżywienie i zakwaterowanie, ma charakter otwarty i wykonuje również zadania na rzecz młodzieży ze środowiska lokalnego.

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK