| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Nowe warunki uzyskania zasiłków dla imigrantów w Wielkiej Brytanii

Nowe warunki uzyskania zasiłków dla imigrantów w Wielkiej Brytanii

Od 1-go marca Wielka Brytania wprowadzi nowy warunek uzyskania szeregu zasiłków przez imigrantów z państwa należących do Unii Europejskiej. Zgodnie z nową regulacją, zasiłek będzie przysługiwał imigrantom, którzy udowodnią, że przepracowali co najmniej 3 miesiące i zarabiali co najmniej 150 funtów tygodniowo.

Od pierwszego marca Wielka Brytania wprowadzi nowy warunek uzyskania szeregu zasiłków przez imigrantów z państw Unii Europejskiej. Będą oni musieli udowodnić, że przepracowali już wcześniej co najmniej 3 miesiące i zarabiali co najmniej 150 funtów tygodniowo.

Zapomoga dla poszukujących pracy - jak oficjalnie nazywa się na Wyspach zasiłek dla bezrobotnych - zasiłek mieszkaniowy, zasiłek na dzieci i kredyt podatkowy będą przysługiwać tylko tym imigrantom, którzy sami zasilili już budżet opieki socjalnej. 150 funtów tygodniowo to granica zarobków, od której każdy pracownik i jego pracodawca wnoszą składkę na Narodowy Fundusz Ubezpieczeniowy. Ci imigranci, którzy tyle nie zarabiali, nie będą bezpowrotnie odcięci od pomocy socjalnej, ale ich przypadki będą rozpatrywane indywidualnie. Nie będą więc automatycznie uprawnieni do wszystkich zasiłków.

Polecamy serwis: Ubezpieczenia

Jest to jedno z wielu posunięć mających - w intencji brytyjskiego rządu - uzdrowić zasady dostępu do opieki socjalnej, nie tylko zresztą imigrantów.

Brytyjski rząd argumentuje, że stara się przywrócić pierwotny, bardziej samopomocowy niż dobroczynny, charakter pomocy socjalnej. Premier David Cameron napisał w dzisiejszym "Daily Telegraphie", że nie chodzi tylko o zaoszczędzenie pieniędzy, ale o misję moralną - walkę z głęboko zakorzenionym przekonaniem, że szczodra pomoc państwa się ludziom należy, niezależnie od tego, czy coś z siebie dają społeczeństwu, czy nie.

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace jest jednym z liderów firm doradczo-outsourcingowych, obecną na rynku od 2006 roku. Zatrudniamy ponad 550 profesjonalistów, w tym prawników, doradców podatkowych, księgowych i finansistów oraz specjalistów kadrowo-płacowych. Accace doradza ponad 2 000 klientom w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK