| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Przenoszenie stanowisk pracy z Danii do Polski

Przenoszenie stanowisk pracy z Danii do Polski

Dzięki pomocy finansowej Unii Europejskiej organizuje się przenoszenie stanowisk pracy z Danii do Polski. Duńskie związki zawodowe sprzeciwiają się temu pomysłowi.

Firmy duńskie dzięki finansowej pomocy Unii Europejskiej przenoszą do Polski stanowiska pracy likwidując je w samej Danii. Sprzeciwiają się temu duńskie związki zawodowe. Ich przedstawiciele wymieniają pięć dużych firm, które otrzymały z Brukseli wsparcie z funduszy strukturalnych w wysokości prawie 15 milionów euro na rozpoczęcie działalności w naszym kraju. Spowodowało to jednak zamknięcie ich zakładów w Danii.

Zobacz również serwis: Zatrudnianie i zwalnianie

Wymieniana jest m.in. firma przetwórstwa ryb i owoców morza mająca zakład produkcyjny w Koszalinie. Na jego uruchomienie miała uzyskać z Unii około 4 miliony euro. Wytwórnia istnieje już 5 lat. Startowała od zatrudnienia 180 osób. Obecnie jej załoga liczy ich pół tysiąca. Produkcja koszalińska stanowi 12 procent produkcji koncernu działającego w pięciu krajach. Jednak wśród nich nie mam już samej Danii. Podobnie skutkuje przeniesienie się do Polski jednego z duńskich producentów turbin wiatrowych.

Zadaj pytanie: Forum Kadry

Zarzut przenoszenia stanowisk pracy do naszego kraju i likwidację ich w Danii dotyczy też wytwórcy farb, wyrobów metalowych czy nawet wielkiego producenta piwa. Zdaniem związkowców, firmy te łamią prawo wykorzystując przy tym fundusze unijne. Duńskie związki zawodowe starają się zainteresować tą sprawą duńskich posłów w Parlamencie Europejskim.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCYJNE ZMIANY W UMOWACH ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tense.pl

Interaktywna agencja reklamowa – specjalista w zakresie inbound marketingu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »