| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Przenoszenie stanowisk pracy z Danii do Polski

Przenoszenie stanowisk pracy z Danii do Polski

Dzięki pomocy finansowej Unii Europejskiej organizuje się przenoszenie stanowisk pracy z Danii do Polski. Duńskie związki zawodowe sprzeciwiają się temu pomysłowi.

Firmy duńskie dzięki finansowej pomocy Unii Europejskiej przenoszą do Polski stanowiska pracy likwidując je w samej Danii. Sprzeciwiają się temu duńskie związki zawodowe. Ich przedstawiciele wymieniają pięć dużych firm, które otrzymały z Brukseli wsparcie z funduszy strukturalnych w wysokości prawie 15 milionów euro na rozpoczęcie działalności w naszym kraju. Spowodowało to jednak zamknięcie ich zakładów w Danii.

Zobacz również serwis: Zatrudnianie i zwalnianie

Wymieniana jest m.in. firma przetwórstwa ryb i owoców morza mająca zakład produkcyjny w Koszalinie. Na jego uruchomienie miała uzyskać z Unii około 4 miliony euro. Wytwórnia istnieje już 5 lat. Startowała od zatrudnienia 180 osób. Obecnie jej załoga liczy ich pół tysiąca. Produkcja koszalińska stanowi 12 procent produkcji koncernu działającego w pięciu krajach. Jednak wśród nich nie mam już samej Danii. Podobnie skutkuje przeniesienie się do Polski jednego z duńskich producentów turbin wiatrowych.

Zadaj pytanie: Forum Kadry

Zarzut przenoszenia stanowisk pracy do naszego kraju i likwidację ich w Danii dotyczy też wytwórcy farb, wyrobów metalowych czy nawet wielkiego producenta piwa. Zdaniem związkowców, firmy te łamią prawo wykorzystując przy tym fundusze unijne. Duńskie związki zawodowe starają się zainteresować tą sprawą duńskich posłów w Parlamencie Europejskim.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Dybała

Doradca podatkowy nr 11590

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK