| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Unia nie zrezygnuje ze swobodnego przepływu osób

Unia nie zrezygnuje ze swobodnego przepływu osób

Jak zapowiedział szef Komisji Europejskiej, Unia Europejska nie zamierza zrezygnować ze swobodnego przepływu osób. Zapewnienie to było odpowiedzią na wynik referendum przeprowadzonego w Szwajcarii, w którym większość obywateli  opowiedziała się za ograniczeniem do rynku pracy dla obcokrajowców.

Szef Komisji Europejskiej nie pozostawia Szwajcarom żadnych złudzeń: Unia Europejska nie zamierza rezygnować ze swobodnego przepływu osób. Jose Manuel Barroso skomentował dziś wyniki niedzielnego referendum w Szwajcarii. Większość obywateli opowiedziała się w nim za ograniczeniem dostępu do rynku pracy i wprowadzeniem limitów dla obcokrajowców.

Polecamy serwis: Świadczenie usług przez agencje zatrudnienia w zakresie pośrednictwa pracy pomiędzy obcokrajowcami a pracodawcami zagranicznymi

Barroso powiedział, że Komisja szanuje wyniki referendum, ale stwarzają one problem w stosunkach Berno-Bruksela, zwłaszcza w kontekście dwustronnych porozumień o wolnym handlu. Szef Komisji podkreślił, że swobodny przepływ osób stanowi integralną część umów i „nie podlega negocjacji”. Dodał, że dalsze rozmowy z rządem Szwajcarii mogą się odbywać tylko „w duchu poszanowania zasad, które są kluczowe”.

Komisja Europejska ma teraz dokładnie ocenić, jakie mogą być konsekwencje ewentualnego zaostrzenia polityki imigracyjnej przez Berno. Szacuje się, że w Szwajcarii pracuje obecnie ok. miliona obywateli Unii, a w krajach członkowskich - ok. 430 tys. Szwajcarów.

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Konstancja Gierba

Departament Prawa Pracy - kancelaria RK LEGAL

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK