| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Która uczelnia w Polsce daje najwyższe zarobki?

Która uczelnia w Polsce daje najwyższe zarobki?

Która uczelnia w Polsce daje najwyższe zarobki? Osoby zainteresowane wysokimi zarobkami już po ukończeniu studiów powinny zapoznać się z ostatnimi badaniami, z których wynika, że najlepiej wybrać się na studia ekonomiczne.

Jaką uczelnię wybrać podejmując swoje dalsze kształcenie? Zapewne warto kierować się swoimi zainteresowaniami. Dla tych, którzy chcą zarabiać jak najwięcej wskazówką mogą być ostatnie badania, z których wynika, że najlepiej ukończyć studia ekonomiczne. I tak najwyższe płace otrzymywali w ubiegłym roku
absolwenci SGH. Zarabiali przeciętnie 4 tysiące 200 złotych brutto.

Zobacz również serwis: Wynagrodzenia

Nieco niższe płace otrzymywały osoby z dyplomem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ich przeciętne zarobki wyniosły 3 725 złotych. Na trzecim miejscu były ex aequo Politechnika Warszawska i Uniwersytet Warszawski z przeciętnymi wynagrodzeniami absolwentów w wysokości 3 i pół tysiąca złotych. Prym jak zwykle wiodły uczelnie o profilu technicznym. W rankingu znalazły się oprócz Politechniki Warszawskiej między innymi : Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Śląska, Politechnika Wrocławska i Politechnika Gdańska. Po ukończeniu tych uczelni zarobki wynosiły ponad 3 tysiące złotych.

W przeprowadzonym przez firmę Sedlak & Sedlak badaniu uwzględniono wyłącznie absolwentów studiów magisterskich lub magistersko inżynierskich.

Zadaj pytanie: Forum Kadry

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK