| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Ministerstwo Pracy przeciwko wykluczeniu społecznemu na rynku pracy

Ministerstwo Pracy przeciwko wykluczeniu społecznemu na rynku pracy

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej realizuje program "Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu", w ramach którego odbywają się konkursy, służące aktywizacji bezrobotnych, rozwijaniu budownictwa socjalnego oraz wymianie dobrych praktyk i doświadczeń.

W tym roku na Gminne programy aktywizacji społeczno-zawodowej na rzecz budownictwa socjalnego przeznaczono 2 mln zł. Celem tego konkursu jest wspieranie inicjatyw łączących aktywizację bezrobotnych z konkretnymi efektami w postaci remontów budynków socjalnych.

Zobacz także: Niepełnosprawność i praca - nowe perspektywy, nowe rozwiązania

W ubiegłorocznej edycji, opiewającej na taką samą kwotę, wsparcie finansowe uzyskało 18 samorządów gmin. Dzięki realizacji tego projektu 15 osób długotrwale bezrobotnych, korzystających ze świadczeń Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy, uzyskało dodatkowe wsparcie przy ekonomicznym usamodzielnieniu się. W Rudzie Śląskiej wykonano prace remontowe w 10 lokalach socjalnych oraz 2 mieszkaniach chronionych, prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Obie gminy otrzymały po 120 tys. zł.

- Po pierwsze, wyremontowaliśmy nasze budynki komunalne i mieszkania socjalne, ale również pomogliśmy tym osobom, które chcą i potrafią z tej pomocy skorzystać – powiedział Bronisław Goraj, burmistrz Sławkowa, które otrzymało 80 tys. zł dotacji.

Celem konkursu jest wsparcie finansowe i promocja gmin w zaktywizowaniu osób długotrwale bezrobotnych i stworzenia przez nich spółdzielni socjalnej lub podjęcie zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

Polecamy serwis: Szkolenia i rozwój

Kolejnym realizowanym od lat pomysłem są „Targi Aktywnych Form Pomocy”. Służą prezentacji i wymianie doświadczeń gmin, organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych, działających w tym obszarze. W 2014 r. Minister Pracy i Polityki Społecznej przeznaczył na nie 80.000 zł.

Ubiegłoroczne Targi, odbywające się w Gorzowie, Skwierzynie i Drzonkowie, dla uczestników z całej Polski były okazją do zaprezentowania dobrych praktyk przez wykorzystujących instrumenty aktywnych form pomocy. Podmioty reprezentujące 16 województw przygotowały stoiska targowe oraz zorganizowały trzy panele dyskusyjne.

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Cyman i Wspólnicy sp. k.

Kancelaria prowadzi kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców i osób nieprowadzących działalności gospodarczej w obszarach kontraktów, rozwiązywania sporów i zastępstwa procesowego, windykacji w kraju i za granicą, nieruchomości i budownictwa, podatków, spraw korporacyjnych, stosunków pracowniczych, zamówień publicznych, restrukturyzacji i upadłości, rynków finansowych i finansowania działalności gospodarczej, a także stosunków międzynarodowych i prawa europejskiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK